o mnie    działalność    galeria    kontakt
wstęp    Nocne Spotkania    Akustyczny Jazz    AUDIOFIL    inne
NSL-M
 

 

    42 Nocne Spotkanie Literacko Muzyczne

 
  Maciej Maleńczuk bohaterem Koncertu Galowego, Finał Konkursu Wokalnego w ramach 42. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego,
9 listopada 2018 r., godzina 19.00, Sala Teatralna Impartu – Wrocław ul. Mazowiecka 17.
 
         Piotr Guzek IMPRESARIAT i Strefa Kultury Wrocław zapraszają na 42. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne, które odbędzie się w dniu 9 listopada br., o godzinie 19.00, w Sali Teatralnej Impartu – Wrocław ul. Mazowiecka 17.
         Koncert składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie Finał Konkursu Wokalnego, a w drugiej Koncert Galowy z udziałem Macieja Maleńczuka.
         Finaliści Konkursu Wokalnego zostaną wyłonieni  w  trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się 14 października w godzinach 10.00 – 16.00, w Sali Kameralnej Impartu. Uczestnicy uprawiający piosenkę literacką, poezję śpiewaną, piosenkę satyryczną, kabaretową wystąpią przed trzy osobowym jury przedstawiając po dwie piosenki. Zakwalifikowane osoby wystąpią w pierwszej części koncertu w Finale, gdzie będą oceniani przez publiczność – najbardziej demokratyczne jury! Szczegółowe informacje o konkursie, regulamin, a także karta zgłoszeniowa do pobrania pod adresami: www.piotrguzekimpresariat.pl  i www.strefakultury.pl . Zgłoszenia należy wysłać w  formie elektronicznej do 12 października włącznie pod adresy: artpiotrg@poczta.onet.pl  lub  barbara.perczynska@strefakultury.pl .
         Bohaterem tegorocznej Gali będzie Maciej Maleńczuk. To bardzo ciekawa i złożona osobowość.
 We wczesnym dzieciństwie nie lubił się uczyć. Uczęszczał do kilku  szkól podstawowych. Powtarzał szóstą klasę. Potem nie było lepiej, zawodówka (ślusarz – spawacz, którą ukończył w więzieniu) i liceum zawodowe o profilu obróbka skrawaniem, której oczywiście nie ukończył. W tym okresie zaczyna interesować się muzyką. Dużo słucha nagrań   Led Zeppelin, The Doors, Black Sabath, Hendrixa, oraz jazzu.
W 1981 roku odmawia służby wojskowej, za co zostaje skazany na dwa lata pozbawienia wolności. Wtedy pierwszy raz można było zobaczyć jego nazwisko na murach. Pisano: "Uwolnić Maleńczuka! Czy Chrystus przyjąłby kartę powołania do wojska?". Hippisujący wtedy Maleńczuk trafił do więzienia gdzie spędził w sumie półtora roku (4 miesiące w Gdańsku, resztę w Stargardzie Szczecińskim). W więzieniu zaczął grać bluesa przy prasie hydraulicznej.
Po wyjściu z więzienia postanawia występować  na  ulicy i grać  na gitarze zarabiając w ten sposób na życie. Takie były początki.
Obecnie Maciej Maleńczuk to jeden z najwybitniejszych polskich artystów. Wspaniały wokalista, gitarzysta, kompozytor, tekściarz, poeta. Artysta o olbrzymim, różnorodnym dorobku fonograficznym, wydawniczym. Wiele jego płyt zdobyło status złota i platyny. Szanowane są także jego liczne ostre czasem bardzo kontrowersyjne wypowiedzi komentujące najważniejsze wydarzenia polityczne, społeczne.
Tegoroczna Gala zatytułowana jest „ Maleńczuk gra Młynarskiego”. Występ rozpocznie się kilkoma autorskimi piosenkami wykonanymi solo, aby potem wraz z zespołem zaprezentować materiał z płyty wydanej w ubiegłym roku poświęconej twórczości nieodżałowanego Wojciecha Młynarskiego. We wspomnieniu Mistrza Maleńczuk tak mówi o tej płycie: "Cztery dni przed śmiercią Wojciecha Młynarskiego skończyłem materiał na nową płytę z jego piosenkami. Chciałem, żeby jeszcze zaakceptował wybór tekstów. Był już zbyt słaby, żeby się z kimkolwiek spotykać, porozumiewaliśmy się za pośrednictwem Janka Młynarskiego".
"Maleńczuk gra Młynarskiego" to płyta, u której źródeł tkwi poczucie misji - przypomnienie nam Młynarskiego, którego tak naprawdę nie znamy. Maciej Maleńczuk zagłębił się w utwory Młynarskiego i wybrał dwanaście utworów z różnych okresów jego twórczości. W interpretacjach Maleńczuka piosenki, wybrane według klucza, który sam artysta nazywa politycznym, celnie punktują dzisiejszy "świat ten źle pomyślany", w którym "poczciwy szewc zwyciężył smoka, a korzystają barany".
         Listopadowy koncert zakończy się przedstawieniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody i krótkim występem zwycięscy.
Bilety w cenach: 80 zł (parter), 70 zł (balkon), 
do nabycia:
kasa Impartu,  ul. Mazowiecka 17, tel. 71-341-94-32, rezerwacje@strefakultury.pl , www.strefakultury.pl
www.biletin.pl
www.eventim.pl
oraz punkty sprzedaży: Empik, Media Markt, Saturn Planet..
 
                                                         Zapraszamy serdecznie!
        
Regulamin konkursu wokalnego
Karta zgłoszenia

Wyniki eliminacji

 
     
    41 Nocne Spotkanie Literacko Muzyczne

 
           Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na  41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne, które odbędzie się 10 listopada, o godzinie 19:00, w Sali Teatralnej BF Impart, przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu.
            Po ubiegłorocznej, jubileuszowej edycji tegoroczne Spotkanie powraca do formuły dwuczęściowego koncertu. W części pierwszej rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych artystów lub zespołów uprawiających poezję śpiewaną, piosenkę artystyczną, piosenkę kabaretową, twórczość autorską, którzy wystąpią z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym. Wykonawców Finału wyłoni trzyosobowe jury w trakcie wstępnych przesłuchań - 17 października, w godzinach 16.00 – 22.00, w Sali Kameralnej BF Impart. 10 listopada natomiast finalistów oceniać już będzie poprzez głosowanie najbardziej demokratyczne jury czyli publiczność. Na zwycięzcę Finału czeka atrakcyjna nagroda – dobrej klasy komputer notebook.
           
Drugą część wieczoru wypełni KONCERT GALOWY. W tym roku jego bohaterem będzie Stanisław Soyka – wokalista, instrumentalista, kompozytor, który  od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i jej braku, o tęsknocie i spełnieniu, ale też nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddawał się modom i trendom.
Podczas koncertu promującego płytę „W hołdzie Mistrzowi LIVE”  można będzie usłyszeć klasyki Czesława Niemena, takie jak: „Dziwny jest ten świat”, „Stoję w oknie”, „Jeszcze sen”, „Jednego serca”, „Nim przyjdzie wiosna” lub „Moja Ojczyzna”. Stanisław Soyka potraktował tę płytę jak hołd złożony wielkiemu Artyście, a jednocześnie jako źródło inspiracji. W rezultacie, przy zachowaniu w części aranżacji oryginalnych, pokusił się o ich zmianę wedle własnej wizji. Nie ma tu jednak nadużyć, są za to utwory nowocześnie brzmiące i profesjonalnie zagrane.
Artysta wystąpi z zespołem Soyka Kolektyw, który tworzą: Przemek Greger – gitara elektryczna i akustyczna, Marcin Lamch –  kontrabas, Zbyszek Uhuru Brysiak – instrumenty perkusyjne, syn Kuba – perkusja, Antoni Gralak – trąbka, Aleksander Korecki – saksofon. Soyka Kolektyw stanowi bogatą i niebywale ciekawą paletę kolorystyczną, a jazzowe temperamenty i kompetencje wyzwalają podczas nagrań i w czasie koncertów unikalną moc muzyki improwizowanej.
Warto wybrać się na koncert Soyki, bo to zupełne tak, jakbyśmy na jakiś czas znaleźli się w innym wymiarze, pełnym piękna i dobrych emocji, które tylko on potrafi z taką lekkością wywołać w swojej publiczności. Trzeba przyjść i przekonać się o tym osobiście.
 
Nasz listopadowy, literacko-muzyczny wieczór zakończy się ogłoszeniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody oraz krótkim występem zwycięzcy Finału Konkursu Wokalnego.
 
Bilety w cenach: 60 zł (parter), 50 zł (balkon), 
do nabycia od 29 września:
kasa BF Impart,  ul. Mazowiecka 17, tel. 71-341-94-32, rezerwacje@impart.art.pl, www.impart.art.pl
www.biletin.pl
www.eventim.pl
oraz punkty sprzedaży: Empik, Media Markt, Saturn Planet.

            Szczegółowe informacje na temat konkursu i programu 41. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego oraz konkursową kartę zgłoszeniową znajdą Państwo na stronie organizatora: www.piotrguzekimpresariat.pl oraz na www.impart.art.pl.
Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do dnia 15.10.2017 roku włącznie. Można je przesłać drogą elektroniczną na adresy mailowe: artpiotrg@poczta.onet.pl  i barbara.perczynska@impart.art.pl, lub dostarczyć osobiście do BF Impart 2016 przy ul. Mazowieckiej 17 i zostawić w pokoju numer 2 lub na portierni. Zgłoszenie powinno być dostarczone w zaklejonej kopercie z napisem: Konkurs Wokalny – 41. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne.
 
Serdecznie zapraszam!
     
Regulamin konkursu wokalnego
Karta zgłoszenia

Wyniki eliminacji 
     
    40 Nocne Spotkanie Literacko Muzyczne
 
40. Jubileuszowe Nocne Spotkanie Literacko–Muzyczne

Koncert Galowy pt. Parę gram…

Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na 40. Jubileuszowe Nocne Spotkanie Literacko–Muzyczne, które odbędzie się 18 listopada 2016r., początek o godzinie 19:30, w Sali Teatralnej BF Impart 2016, przy ul. Mazowieckiej 17 we Wrocławiu.
    
Nocne Spotkania  to jedna z najstarszych, kulturalnych imprez wrocławskich o charakterze literacko-muzycznym. Pomysł zrodził się w 1978 roku w Międzyorganizacyjnym Osiedlowym Domu Kultury „Bakara”, mieszczącym się we Wrocławiu, przy ul. Różanej. W tym kameralnym miejscu wydarzenie to odbywało się do 1991 roku, potem wraz ze mną przeniosło się do Klubu „Firlej”, a od 2004 roku do 2008 roku realizowane było w Centrum Sztuki Impart.

Spotkania mają więc kilkudziesięcioletnią, bogatą i ciekawą tradycję. Początkowo wieczory nie były biletowane, zaproszenia rozprowadzali współtwórcy i uczestnicy, artyści występowali nieodpłatnie, potem pojawiły się pierwsze honoraria, zwroty kosztów podróży… Wykonawcy zawsze cieszyli się pełną swobodą wypowiedzi, choć mimo oddalenia od centrum, bywali tu „stróże prawomyślności”. Mimo że Spotkania powstały jeszcze w czasach „jedynie słusznego ustroju”, przetrwały liczne ograniczenia, trudności stanu wojennego i znalazły swoje miejsce w obecnych realiach, stale powiększając liczbę swoich wiernych fanów.

Z perspektywy tak długiego czasu trudno wymienić nazwiska wszystkich wykonawców, którzy na tej imprezie debiutowali. Było ich bardzo wielu. Godnym podkreślenia jest fakt, że tak obecnie uznani twórcy, jak: Jacek Wójcicki, Leszek Wójtowicz, Ela Adamiak, Andrzej Poniedzielski, Adam Nowak, Maciej Zembaty, Władysław Sikora, Joasia Kołaczkowska, Mariusz Kiljan, Natalia Sikora, Stefan Gąsieniec, Krzysztof Pełech oraz grupy „Wolna Grupa Bukowina”, „Czerwony Tulipan” i „Stare Dobre Małżeństwo” podkreślają niepowtarzalny charakter naszych wieczorów i ich pozytywny wpływ na artystyczny rozwój uczestników.

Wielkim przyjacielem i częstym gościem–uczestnikiem Spotkań był pan Andrzej Waligórski. Dzięki jego osobistemu zaangażowaniu, wieloletniemu patronatowi Redakcji Programów Rozrywkowych Studia 202, występom kabaretu „ Elita” i jego gości, impreza zdobywała coraz większy rozgłos i popularność w kraju. Szczególnym, bardzo ważnym okresem w historii Nocnych Spotkań Literacko–Muzycznych są ostatnie ich edycje organizowane w Centrum Sztuki Impart. W profesjonalnych warunkach scenicznych udało się zrealizować – oprócz bardzo udanych i lubianych konkursów dla młodych wykonawców piosenki literackiej – cztery koncerty galowe, wszystkie bardzo ciepło przyjęte przez publiczność.

40. Jubileuszowe Mocne Spotkanie Literacko–Muzyczne odbędzie się w formie dwuczęściowego koncertu galowego, który zatytułowałem Parę gram... Słowa te zapożyczyłem z piosenki Andrzeja Poniedzielskiego, otwierającej jego ostatni, studyjny album pt. „SZLAFROCK & ROLL”. Piękna, nastrojowa piosenka mówiąca o tym, że dusza – zaledwie parę gram – decyduje o naszej wrażliwości, i Twórca dla niej gra i dzięki niej istnieje.

Koncert będzie próbą przedstawienia różnej, jakże ciekawej wrażliwości poszczególnych wykonawców, zarówno tych dopiero rozpoczynających swoją drogę artystyczną, jak i tych o niekwestionowanym dorobku artystycznym. W programie koncertu znajdą się: piosenka poetycka, literacka, poezja, muzyka klasyczna, jazzowa. Obok muzyki J. S. Bacha niezapomniane piosenki  z repertuaru: M. Grechuty, W. Młynarskiego, A. Poniedzielskiego, kompozycje H. Miśkiewicza, liryka A. Kusaja, piosenki z dwóch ostatnich platynowych płyt A. Zaryan.  Do udziału w tym wyjątkowym przedsięwzięciu zaprosiłem:  Agę Zaryan, Iwonę Loranc, Andrzeja Poniedzielskiego, Henryka Miśkiewicza Artura Kusaja i młodych, szalenie utalentowanych twórców: Julię Szewczyk i Grzegorza Rdzaka. Wykonawcom akompaniować będą specjalnie powołane do tego projektu zespoły muzyczne, a także Kameralna Orkiestra Smyczkowa.
Ponieważ poszczególne występy wymagają zmiany układu sceny, ten krótki czas wykorzystany zostanie na prezentację archiwalnych materiałów, utrwalonych na taśmach video fragmentów występów wykonawców, których niestety nie ma już wśród nas.

Bilety w cenach: I miejsca – parter 70 zł, II miejsca - balkon 60 zł,  
do nabycia w:
•    Kasie BF Impart 2016,  ul. Mazowiecka 17, tel. 71-341-94-32, rezerwacje@impart.art.pl, www.impart.art.pl
•    www.biletin.pl
•    www.eventim.pl
oraz w punktach sprzedaży: Empik, Media Markt, Saturn Planet

    Szczegółowe informacje na temat 40. Jubileuszowego Nocnego Spotkania Literacko–Muzycznego znajdziecie Państwo na stronie organizatora: www.piotrguzekimpresariat.pl oraz na www.impart.art.pl.


Serdecznie zapraszam!
      


 
    39 Nocne Spotkanie Literacko Muzyczne

   

!!! WYNIKI ELIMINACJI !!!39. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne
 
         Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na kolejne już 39. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne, które odbędzie się w dniu 28 listopada, o godzinie 18:00, w Sali Teatralnej BF Impart, przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu.
         Podobnie jak w roku ubiegłym, spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych artystów lub grup zespołów uprawiających: poezję śpiewaną, piosenkę artystyczną, piosenkę kabaretową, twórczość autorską – z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym. Wykonawców Finału wyłoni trzyosobowe jury w trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się w dniu 25 października, w godzinach 10.00 – 16.00, w Sali Kameralnej BF Impart. Podczas Finału, finalistów oceniać będzie w formie głosowania najbardziej demokratyczne jury czyli publiczność. Na zwycięzcę Finału czeka atrakcyjna nagroda – dobrej klasy komputer notebook.
         W drugiej części wieczoru odbędzie się KONCERT GALOWY. W tym roku jego bohaterem będzie Grzegorz Turnau. W jego wykonaniu wrocławska publiczność po raz pierwszy usłyszy w wersji koncertowej materiał z ostatniej płyty tego wybitnego artysty p.t. „7 widoków w drodze do Krakowa”. To suita podróżna na dwa głosy, obój, fortepian, orkiestrę smyczkową, akustyczną gitarę basową i perkusję. Płyta prezentuje cykl piosenek i tematów instrumentalnych, inspirowany odkrytymi w Pałacu Mieroszewskich w Krakowie freskami z połowy XIX w., przedstawiającymi okolice miasta z ich ważnymi siedzibami, takimi jak Tenczyn, Tyniec czy Ojców. Idylliczna, nawiązująca do dekoracyjnego malarstwa włoskiego, praca Józefa Peszki, znajduje kontrapunkt w tekstach Bronisława Maja, podkreślających ulotność i kruchość ludzkich spraw i jednocześnie afirmujących nieuchronność przemijania. Muzyka Grzegorza Turnaua, dedykowana w szczególności wirtuozowi oboju Mariuszowi Pędziałkowi, pozwala odnaleźć równowagę między wysokim i niskim, liryką i satyrą, sacrum i profanum. Czyli – wedle greckich pojęć – “metaxu”. Całości utworów towarzyszy animowana projekcja fresków.
         Po zaprezentowaniu materiału z najnowszej płyty, krakowski bard wykona piosenki i utwory instrumentalne z jego muzyką, wybrane z jego 30-letniej kariery kompozytorskiej i estradowej. W programie pojawią się więc zarówno utwory te szerzej znane i rozpoznawalne (Bracka, Cichosza, Między ciszą a ciszą, Znów wędrujemy), jak i te rzadziej prezentowane.
 
Obok Grzegorza Turnaua – śpiew, fortepian wystąpią:
Dorota Miśkiewicz – śpiew,
Mariusz Pędziałek – obój,
Robert Kubiszyn – bas,
Cezary Konrad – perkusja,
oraz orkiestra smyczkowa utworzona z najbardziej zdolnych młodych muzyków wrocławskich.
Cały wieczór zakończy się przedstawieniem wyników głosowania publiczności, uroczystym wręczeniem nagrody i krótkim występem zwycięzcy Finału Konkursu Wokalnego.
 
Bilety w cenach: I miejsca – parter 65 zł, II miejsca - balkon 55 zł,  
Do nabycia od 25 października w:

         Szczegółowe informacje na temat konkursu, całego 39. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego oraz konkursową kartę zgłoszeniową znajdziecie Państwo na stronie organizatora: www.piotrguzekimpresariat.pl oraz na www.impart.art.pl.
Zgłoszenia do konkursu przyjmujemy do dnia 22.10.2015 roku włącznie. Można je przesłać drogą elektroniczną na adresy mailowe: artpiotrg@poczta.onet.pl  i barbara.perczynska@impart.art.pl, lub dostarczyć osobiście do Działu Organizacji w BF Impart Wrocław ul. Mazowiecka 17., od poniedziałku do piątku, w godzinach 9.00 – 15.30.
 
Serdecznie zapraszam!

Regulamin konkursu wokalnego
Karta zgłoszenia     
 
     
    38 Nocne Spotkanie Literacko Muzyczne


 

! WYNIKI ELIMINACJI !


Podobnie jak w ubiegłym roku, pod koniec listopada, Piotr Guzek IMPRESARIAT, zaprasza wszystkich miłośników dobrej piosenki i  satyrycznych tekstów, na kolejne, już 38. Nocne Spotkanie Literacko – Muzyczne. W tym roku odbędzie się ono 29 listopada, o godzinie 18, w sali teatralnej Impartu, przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu.
         Podobnie jak w latach ubiegłych, Spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych, utalentowanych solistów lub zespołów uprawiających: poezję śpiewaną, ambitną piosenkę kabaretową, lub twórczość autorską. Wykonawcy biorący udział w konkursie zaprezentują się z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym, najlepiej na płycie CD. Uczestników Finału wyłoni trzyosobowa komisja kwalifikacyjna w trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się 16 listopada, w godzinach 10.00 – 16.00, w sali kameralnej Impartu. Podczas Finału natomiast młodych artystów oceniać będzie najbardziej demokratyczne jury, czyli publiczność, która o swoim wyborze zadecyduje w głosowaniu. Na zwycięzcę  Finału czeka atrakcyjna nagroda – dobrej klasy laptop.
W drugiej części wieczoru odbędzie się KONCERT GALOWY.  Tym razem będzie szalenie wesoło. Jego bohaterem będzie Artur Andrus. To postać szalenie znana i lubiana.   Dziennikarz, artysta kabaretowy, poeta, autor tekstów piosenek, pisarz, piosenkarz, laureat konkursu "Mistrz Mowy Polskiej".
Na co dzień redaktor trójkowej "Powtórki z rozrywki", znany i lubiany konferansjer różnych spotkań kabaretowych, komentator "Szkła kontaktowego"
W swoim programie kabaretowym zaprezentuje felietony, piosenki (również z
ostatniej płyty „Myśliwiecka”, która otrzymała już status podwójnej platany) oraz wiersze .
A wszystko to napisane ze swoistą finezją i szczyptą pobłażliwej ironii - oczywiście jak najpiękniejszą polszczyzną.
Podczas występu artyście towarzyszyć będą następujący muzycy: Wojciech Stec – fortepian, gitara, Łukasz Borowiecki – kontrabas, akordeon, Łukasz Poprawski – saksofony, klarnet, Paweł Żejmo – perkusja.
Bilety w cenach: I miejsca 55 zł, II miejsca 45 zł, III miejsca (balkon) 35 zł.
Do nabycia od 11 października w:
Szczegółowe informacje na temat konkursu i Koncertu Galowego 38. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego, a także konkursową kartę zgłoszeniową znajdziecie Państwo na stronie organizatora: www.piotrguzekimpresariat.pl ,  oraz na www.impart.art.pl .
Zgłoszenia do konkursu należy przesłać drogą elektroniczną do 14.11.2013 roku włącznie, na adres mailowy: artpiotrg@poczta.onet.pl  lub barbara.perczynska@impart.art.pl
 
Serdecznie zapraszamy!
      
 Regulamin konkursu wokalnego
Karta zgłoszenia

 
     
    37 Nocne Spotkanie Literacko Muzyczne
   

! WYNIKI ELIMINACJI !Piotr Guzek IMPRESARIAT bardzo przeprasza za konieczność przerwania przesłuchań konkursowych, które odbywały się w dniu 17.11.2013 roku w Sali kameralnej Impartu. Z przyczyn niezależnych od organizatora – ewakuacji całego budynku z powodu informacji o podłożeniu bomby w Urzędzie Marszałkowskim (budynek obok) przesłuchanie zostało przerwane. O kolejnym terminie przesłuchań poinformujemy najpóźniej do wtorku. Informacja umieszczona będzie na stronie internetowej organizatora, Impartu, miejskich portalach internetowych oraz na facebook’u. Oprócz tego uczestnicy zostaną poinformowani mailowo.
Za nieudogodnienia bardzo przepraszam.
 
Piotr Guzek

 


  Ruszyły przygotowania do kolejnego już 37. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego. Odbędzie się ono w dniu 29 listopada, o godzinie 19, w Sali Teatralnej Impartu, przy ul. Mazowieckiej 17, we Wrocławiu.
         Podobnie jak w roku ubiegłym Spotkanie składać się będzie z dwóch części. W pierwszej, rozegrany zostanie FINAŁ KONKURSU WOKALNEGO dla młodych utalentowanych artystów lub grup zespołów uprawiających: poezję śpiewaną, piosenkę artystyczną, ambitną piosenkę kabaretową, twórczość autorską – z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym, najlepiej na płycie CD. Wykonawców Finału wyłoni trzyosobowe jury w trakcie wstępnych przesłuchań, które odbędą się w dniu 17 listopada, w godzinach 10.00 – 16.00, w Sali Kameralnej Impartu. Podczas Finału, finalistów oceniać będzie w formie głosowania najbardziej demokratyczne jury czyli publiczność. Na zwycięzcę  Finału czeka atrakcyjna nagroda – dobrej klasy laptop.
W drugiej części wieczoru odbędzie się KONCERT GALOWY. W tym roku jego bohaterką będzie Aga Zaryan, jedna z najwybitniejszych polskich wokalistek jazzowych młodego pokolenia. Przybliża ona współczesnej publiczności to, co najlepsze w historii wokalistyki jazzowej, kontynuując tradycję takich artystów jak: Shirley Horn, Carmen McRea czy Joni Mitchell. Wyróżnia ją specyficzny styl i podejście do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania oraz ciepłym, matowym tonem głosu. Co ważne Aga Zaryan przywiązuje dużą wagę do śpiewanych tekstów, w jej repertuarze znajdują się wiersze oraz teksty autorstwa m.in.: Czesława Miłosza, Anny Świrszczyńskiej, Krystyny Krahelskiej, Agnieszki Osieckiej oraz Denisse Levertov czy Dorothy Nimmo. Jak mówi sama artystka: „... śpiewanie tekstów jest dla mnie tak samo ważne jak warstwa muzyczna kompozycji, w śpiewaniu pociąga mnie możliwość opowiadania historii ...”.
Wokalistce udało się połączyć ambitne cele artystyczne z umiejętnością dotarcia do szerszej publiczności, co zaowocowało nagraniem siedmiu albumów, w tym złotych, platynowych i multiplatynowych. Aga Zaryan jest dwukrotną laureatką nagrody Fryderyk w kategorii poezja śpiewana za albumy “Umiera piękno” oraz “Księga olśnień”. Za swoją artystyczną konsekwentną działalność była wielokrotnie nagradzana oraz wyróżniania: sześciokrotna zwyciężczyni plebiscytu na najlepszą wokalistkę roku magazynu Jazz Forum, (2007-2012), laureatka nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2011, mianowana tytułem Honorowego Ambasadora Kultury Miasta Stołecznego Warszawy, laureatka nagrody Róże Gali 2011 laureatka nagrody Mateusz, przyznawanej przez “Trójkę” Polskie Radio.
Aga jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records.
Artystce będzie towarzyszyć znakomity zespół muzyczny. Obok muzyków polskich, stale współpracujących z Agą, usłyszymy także grę wybitnych zagranicznych muzyków.
 
Bilety w cenach: I miejsca 55 zł, II miejsca 45 zł, III miejsca (balkon) 35 zł.
Do nabycia od 11 października w:

Szczegółowe informacje na temat konkursu, całego 37. Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego oraz konkursową kartę zgłoszeniową znajdziecie Państwo na stronie organizatora: pod tym ogłoszeniem, oraz na www.impart.art.pl.
Zgłoszenia do konkursu należy przesłać drogą elektroniczną do 15.11.2013 roku włącznie, na adres mailowy: artpiotrg@poczta.onet.pl lub barbara.perczynska@impat.art.pl
 
Serdecznie zapraszam!
 
Regulamin konkursu wokalnego
Karta zgłoszenia
 
.... wspomnienia z zeszłego roku ...

  36 Nocne Spotkanie Literacko Muzyczne

! WYNIKI ELIMINACJI !
Piotr Guzek IMPRESARIAT
www.piotrguzekimpresariat.pl
 
zaprasza na

36. NOCNE SPOTKANIE LITERACKO-MUZYCZNE

8.12.2012r. godz. 18.00 

Ośrodek Działań Artystycznych „FIRLEJ” we Wrocławiu,
ul. Grabiszyńska 56
 
Ten szczególny wieczór składać się będzie z dwóch części: konkursowej i koncertu galowego „OBOK NAS”
Po niżej wszystkie niezbędne informacje dotyczące konkursu.

2.12.2012r, w godzinach 11.00 – 17.00 – wstępne przesłuchania do konkursu dla wokalistów
Wymagane są minimum dwie piosenki w języku polskim. Promowane będą utwory reprezentujące nurty: poezji śpiewanej, piosenki artystycznej, ambitnej piosenki kabaretowej itp. – mogą być to utwory autorskie.
Do udziału zapraszamy młodych solistów (uczniów szkół średnich, studentów lub niedawnych absolwentów) oraz kilkuosobowe zespoły – z własnym akompaniamentem lub podkładem na nośniku cyfrowym, najlepiej CD.
 
Zakwalifikowani w wyniku przesłuchań wstępnych zaprezentują się publiczności, śpiewając po 2 utwory podczas głównego wieczoru 8 grudnia. Zwycięzcę wyłoni publiczność – a ta nigdy się nie myli! Widzowie zdecydują w demokratycznym głosowaniu kto otrzyma atrakcyjną nagrodę rzeczową – wysokiej klasy laptop!
 
Zainteresowanych prosimy o zgłaszanie swojego uczestnictwa do dnia 30.11.2012 w siedzibie Ośrodka Działań Artystycznych „Firlej”, ul. Grabiszyńska 56, 53-504 Wrocław, od poniedziałku do piątku w godz. 9.30 - 15.30, tel/fax 71 795 66 67; e-mail: firlej@firlej.wroc.pl lub u organizatora imprezy – Piotr Guzek IMPRESARIAT, tel. 603 226 731, e-mail: artpiotrg@poczta.onet.pl
 
Mile widziany materiał demonstracyjny - „demo” na CD, DVD lub w postaci mp3. Organizator nie zwraca kosztów podróży.
 
Przesłuchania wstępne uczestników konkursu z próbą mikrofonową odbędą się 2 grudnia w godz. 11.00 – 17.00. Wstęp wolny.
 
Zakwalifikowani do części konkursowej wystąpią przed publicznością podczas głównej imprezy 8 grudnia o godz. 18.00.
 
Serdecznie zapraszamy!
 

 
„OBOK NAS”
to koncert galowy, który wypełni drugą część wieczoru. Wystąpią: Natalia Sikora i Marcin Januszkiewicz, wraz z czteroosobowym zespołem muzycznym.
W wykonaniu tych znakomitych, młodych, bardzo często nagradzanych artystów (oboje są laureatami Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu) usłyszymy czternaście specjalnie wybranych piosenek z repertuaru między innymi: Czesława Niemena, Krzysztofa Klenczona, Marka Grechuty, Seweryna Krajewskiego, Ireny Santor i Jerzego Połomskiego, Jacka Bruce’a, Lary Fabian, Jimiego Hendrix’a, Artura Brown’a.
Swymi interpretacjami artyści przeniosą nas w świat, który był, jest i istnieje...obok nas.
 
Natalia Sikora
(20-04-1986; pochodzi ze Słupska). Absolwentka wydziału aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie (2010).
Wygrała kilkadziesiąt konkursów i przeglądów: we Wrześni – 2004 (II nagroda), Festiwal im. Anny German w Zielonej Górze 2005 (nagroda Ministra Kultury). W 2005 roku, będąc uczennicą klasy maturalnej, wygrała 26. Przegląd Piosenki Aktorskiej „Nowa Fala” we Wrocławiu (nagroda Publiczności, nagroda dziennikarzy, nagroda im. Andrzeja Waligórskiego, nagroda główna). Laureatka między innymi: XXX Ogólnopolskich Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy Poezję” w Olsztynie (wyróżnienie) - 2003; Konkursu „Pamiętajmy o Osieckiej” w Warszawie (II nagroda) - 2005, nagrody Publiczności na 17. ChansonFestival w Kolonii (I rok studiów) - 2006, XIV Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Studenckiej LYKEND we Wrocławiu (I nagroda), IX Ogólnopolskiego Festiwalu Sztuki Słowa „Czy to jest kochanie?” w Elblągu (I nagroda i nagroda Hanny Banaszak) - 2005, V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Poetyckiej „O złote koło młyńskie” w Stargardzie Szczecińskim (I nagroda) - 2005, I Ogólnopolskiego Festiwalu im. Czesława Niemena NON-STOP w Słupsku (I nagroda) - 2006 (II rok studiów), XI Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku (nagroda specjalna), XIV Ogólnopolskiego Turnieju Śpiewających Poezję ŁAŹNIA 2007 w Radomiu (I nagroda), II Międzynarodowego Festiwalu SINGING MASK w Petersburgu (I nagroda) – 2007.
W styczniu 2007 zadebiutowała w spektaklu teatru telewizji "Umarli ze Spoon River” w reżyserii Jolanty Ptaszyńskiej. Otrzymała również indywidualną nagrodę aktorską za spektakl „Katar w Chinach” na podstawie tekstów Różewicza w reż. Stanisława Otto Miedziewskiego. Wygrała Konkurs Mówienia Wiersza Herbertowskiego na XVI Warsztatach Wydziałów Aktorskich Polskich Szkół Teatralnych w 2008. Współpracuje między innymi z Romanem Kołakowskim, Jerzym Satanowskim, Filpem Hadrianem Tabęckim; wokalistka zespołu At The Lake; od wakacji 2010 współtworzy wraz z Jackiem Belerem, Radkiem Rutkowskim, Wiktorją Rutkowską, Karolem Koszńcem i Piotrem Proniukiem zespół MIĘŚNIE. W 2011 została finalistką „Talentów Trójki” w kategorii Teatr.
W czerwcu 2011 na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie miała miejsce premiera jej debiutanckiej płyty pod nazwą Sikora Proniuk Duo i tytułem „Absurdustra – próba Norwida”, którą wydał Teatr Polskiego Radia. We wrześniu 2011 roku otrzymała nagrodę za debiut aktorski w Teatrze Polskiego Radia i wystąpiła na scenie im. Lutosławskiego w Teatrze Polskiego Radia w Warszawie.
 
Marcin Januszkiewicz – ur. 20.03.1987 roku w Piotrkowie Trybunalskim. Ukończył Akademię Teatralną im. A. Zelwerowicza w Warszawie (2010). Obecnie aktor stołecznego Teatru Studio. Wcześniej współpracował z Teatrem Współczesnym gdzie grał m.in. w „Moralności pani Dulskiej”, „Gran Opericie” i innych. Uznawany za jednego z najlepiej śpiewających aktorów młodego pokolenia. Jest laureatem I nagrody dziennikarzy „Tukan Dziennikarzy” na 33 PPA we Wrocławiu (2012); I nagrody na 16. Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA w Rybniku(2012); I nagrody w konkursie “Pamiętajmy o Osieckiej” (2011); I nagrody publiczności w Leśniczówce Pranie; I nagrody jury oraz nagrody publiczności w Sopockim Teatrze Atelier im. Agnieszki Osieckiej.
Wraz z Natalią Sikorą i Jackiem Belerem zdobyli główną nagrodę w “Nurcie OFF” za spektakl „O’Malley’s bar” na 30 PPA we Wrocławiu (2009).W muzyce zakochany jest od dziecka, najchętniej połączyłby wszystkie gatunki muzyczne w jedno superharmoniczne brzmienie. Na scenie liczy się dla niego przestrzeń i odpowiednie proporcje.
 
 
Bilety na koncert w cenach: ulgowe  15 PLN i normalne 30 PLN, do : www.eBilet.pl, www.eventim.pl, w sklepie muzycznym „De’Molika” W-w, ul. Kazimierza Wielkiego 65, tel. 71 346 89 26, a także w dniu koncertu, na godzinę przed jego rozpoczęciem, w ODA „Firlej”.
 
Serdecznie zapraszam!
 
Piotr Guzek

 
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
.... wspomnienia z zeszłego roku ...
 
 

35 Nocne Spotkanie Literacko Muzyczne


 
„W obłokach”
 
        Od samego początku praca nad tym projektem układała się znakomicie. Już na pierwszym spotkaniu wspólnie z Iwoną i Jerzym, podjęliśmy najważniejsze dla tego programu decyzje. Nie powtarzamy nuta w nutę tych pięknych piosenek z repertuaru Maraka Grechuty. Wszystkie będą zaaranżowane na nowo przez Jerzego Kaczmarka, ale w taki sposób aby były natychmiast rozpoznawalne, aby nie były za bardzo udziwnione.
Iwoną Loranc bardzo szybko ułożyliśmy pierwszą listę utworów, nawet ustaliliśmy ich kolejność. Początkowo miało ich być szesnaście, ostatecznie skończyło się na czternastu. Zawsze lepiej pozostawić widza z pewnym niedosytem!
Ustaliliśmy także, że premiera naszego koncertu powinna odbyć się w przyszłym roku, w dniu 9 października – w piątą rocznicę śmierci Marka Grechuty.
Na koniec omówiliśmy jeszcze z Jurkiem skład zespołu. Było jasne, że potrzebujemy sprawną sekcję rytmiczną, chórek, kwartet smyczkowy, gitarzystę i w jednej osobie saksofonistę / flecistę. Ja tylko zapewniałem: „Nie przejmuj się, pokonamy ten problem!”. W naszym mieście mamy sporo utalentowanych młodych muzyków, no chociażby na Akademii Muzycznej.
I takie to było nasze pierwsze bardzo owocne spotkanie, które odbyło się jeszcze wczesną jesienią 2010 roku.
        Potem Jerzy opuścił nasz kraj na wiele miesięcy udając się na kolejny kontrakt zagraniczny, Iwona zaczęła uczyć się tekstów wybranych piosenek, natomiast ja zająłem się sprawami organizacyjnymi… Wszyscy byliśmy w stałym kontakcie, Jerzy na bieżąco informował nas mailowo o posuwających się pracach nad aranżacjami.
        Po powrocie Jerzego do kraju – maj 2011, rozpoczęły się pierwsze próby. Początkowo tylko przy fortepianie, ostatecznie ustalona została lista utworów i skład zespołu. Co bardzo ważne, projekt ten zamierzaliśmy wykonać tylko siłami wrocławskimi, łącząc olbrzymie doświadczenie i osiągnięcia artystyczne Iwony Loranc i Jerzego Kaczmarka z młodą energią muzyków wywodzących się przede wszystkim z naszej wrocławskiej Akademii Muzycznej.
Na przełomie lipca i sierpnia rozpocząłem pierwsze rozmowy z Bogusławem Kiercem. To znakomity aktor, reżyser, poeta, literat. Pamiętałem jego zachwycający występ z przed paru lat, w ramach Festiwalu „Lato organowe”. Improwizacje słowne z towarzyszeniem fortepianu, coś wspaniałego! To było to co bardzo pasowało do naszego koncertu, który przecież miał się odbyć w  ramach „35 Jubileuszowego Nocnego Spotkania Literacko – Muzycznego”. Zawsze słowo było bardzo ważnym elementem tej imprezy.
Ze względu na termin wyborów, postanowiliśmy premierę naszego koncertu przesunąć o parę dni później, wystąpić przed wrocławską publicznością dwukrotnie w dniach 11 i 12 października, w kameralnym, przyjaznym sztuce Klubie „Firlej”.
Oba koncerty zostały przyjęte bardzo serdecznie, burzliwym brawom nie było końca. Po drugim koncercie mieliśmy nawet standing ovation!
Wśród najczęściej powtarzających się ze strony publiczności komentarzy, pojawiały się komplementy podkreślające przemyślaną koncepcje całego koncertu, piękno głosu Iwony Loranc, znakomite aranżacje Jerzego Kaczmarka, doskonałą grę całego zespołu!
        Dla mnie te wszystkie pozytywne komentarze są bardzo ważne i  utwierdziły mnie, że idea Nocnych Spotkań Literacko – Muzycznych jest nadal dla publiczności atrakcyjna i warta dalszej kontynuacji!
         Kończąc, bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które wystąpiły  w tym projekcie. Wielkie dzięki!
 
        Poniżej wykaz wszystkich osób, które wzięły udział w tym koncercie oraz wykaz wszystkich piosenek.
 
W koncercie wystąpili:
 
Iwona Loranc - śpiew (www.iwonaloranc.pl),
Bogusław Kierc – słowo,
Jerzy Kaczmarek – fortepian, aranżacje, kierownictwo muzyczne,
Tomasz Pruchnicki – saksofony, flet,
Mateusz Puławski - gitara,
Grzegorz Piasecki – kontrabas,
Wojciech Buliński – perkusja.
Kwartet smyczkowy:
Agnieszka Guzek – I skrzypce,
Anna Hajok – II skrzypce,
Kamila Romaniuk – altówka,
Monika Gernot – wiolonczela.
Chórek:
Joanna Kaczmarek
Magdalena Zawartko,
Adam Michalak.
 
 
 
                        Wykaz piosenek:
„Serce”,
„Miłość”,
„Twoja postać”,
„Wiosna”,
„Wolność”,
„Motorek”,
„Nie dokazuj”,
„Ocalić od zapomnienia”,
„Niepewność
„Świecie nasz”,
„Korowód”,
„W dzikie wino zaplątani”,
„Historia pewnej podróży”,
„Świat w obłokach”.
 
Wybór piosenek, układ programu:
Iwona Loranc, Jerzy Kaczmarek, Piotr Guzek
 
Pomysłodawca i producent koncertu:
Piotr Guzek
 
Artykuły prasowe:
Artykuł_1
Artykuł_2