o mnie    działalność    galeria    kontakt
AUDIOFIL
 

Audiofil

     
     
     
 
Audiofil 2018

Trzecia prezentacja: 27 – 28 października.

Przed nami trzecia dwudniowa, ostatnia w tym roku prezentacja wrocławskiego Audiofila. Odbędzie się ona  w najbliższy weekend, w dniach 27 i 28.10. bieżącego roku, w godzinach:  od 12.00 do 15.00 i od 16.00 do 19.00, w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2. Wstęp wolny!

Na wystawę zaprosiliśmy jedną z najciekawszych postaci europejskiej  sceny audio, właściciela i głównego konstruktora Thöress Puristic Audio Apparatus pana Reinharda Thöressa.

Thöress to niewielka manufaktura sprzętu audio, znana przede wszystkim entuzjastom świetnego sprzętu. Na kompletną ofertę firmy składa się osiem produktów; dwa przedwzmacniacze (w tym jeden gramofonowy), dwie monofoniczne końcówki mocy, dwa modele kolumn podłogowych oraz dwa wzmacniacze zintegrowane.
Szybki rzut oka na specyfikację oraz wygląd rzeczonych produktów daje bardzo konkretną informację, którą drogę obrał właściciel firmy. Papierowe membrany głośników, wysoka skuteczność, wszędobylskie lampy, w tym mało znane NOS-y, a także estetyka sporej części produktów rodem z lat 70. lub wcześniejszych to nie przypadek. Do tego typu produktów trzeba mieć zacięcie. Nie robi się ich też po to, żeby zarobić miliony. Nie tędy droga.
Postaramy się dla Państwa zaprezentować większość tych wspaniałych urządzeń w tym przede wszystkim najnowszy przedwzmacniacz Reinharda model  DFLH (dual function line & head) oraz premierowo monofoniczne wzmacniacze mocy EHT (EHT = Eintakt Hybrid Triode w języku niemieckim)  a także kolumny Thöress model 2CD12 mające bardzo wysoką skuteczność 97 dB.

W czasie naszego pokazu zaprezentujemy także  unikalny przedwzmacniacz gramofonowy.  Konstrukcja Reinharda Thöressa z Akwizgranu wyróżnia się na tle innych podobnych urządzeń. Najczęściej przedwzmacniacze gramofonowe oferują tylko jedną standardową korekcję, zgodną z zaleceniami RIAA. Czasem zdarzają się urządzenia obsługujące również starsze standardy. Jednak i one nie zapewniają pełnej elastyczności w kształtowaniu charakteru brzmienia. Przedwzmacniacz Thöressa umożliwia nie tylko wybór krzywej korekcyjnej, ale i możliwość kształtowania na bieżąco przebiegu charakterystyki częstotliwościowej. Zakresy tonów niskich, przełomu basów i średnicy oraz sopranów można regulować niezależnie za pomocą przełączników obrotowych.

Wszystkie urządzenia są produkowane ręcznie w Aachen.  Lutowanie punkt-w-punkt to jest kredo Reinharda, niezależnie czy w grę wchodzą wzmacniacze czy kolumny.

Rzeczą wyjątkowej wagi wg naszego konstruktora jest fakt, że nie kupuje on gotowych transformatorów. Zarówno wyjściowe, jak i mocy wytwarza sam i – nie ukrywam – niezaprzeczalnie jest to niemały powód do dumy. Mało tego, szef firmy Thöress osobiście nawija uzwojenia cewek… za pomocą wyprodukowanej w 1964 roku specjalnej maszyny niemieckiej firmy Auman. Mało tego, urodził się w tym samym roku, co uznaję za wyjątkowo ciekawy, wręcz zabawny zbieg okoliczności.

Ponieważ w czasie naszej prezentacji będziemy grali tylko z płyty winylowej postanowiliśmy pokazać gramofon równie ciekawy jak produkty marki Thöress. I mamy nadzieję, że będzie to dla Państwa wielka niespodzianka.

Po raz pierwszy w Polsce zaprezentujemy  gramofony pochodzącej ze Słowenii marki Pear Audio .

Kilka słów o jej historii.

Peter Mezek jest zapalonym miłośnikiem muzyki, od ponad 40 lat zawodowo związany z muzyką, sprzętem hi-fi i gramofonami. Analogowe gramofony zawsze były jego pasją, niezależnie od tego, czy był to słynny Linn Lp 12, który Peter rozprowadzał do późnych lat 80-tych, czy gramofony Well Tempered, które również dystrybuował przez wiele lat.
 W 1985 r. Peter opracował swój pierwszy produkt Rational Audio TT, zaprojektowany przez Jiri Jandę, z równoległym ramieniem śledzącym, który wzbudził wiele entuzjastycznych recenzji. Gramofon został zbudowany w Czechosłowacji wyłącznie dla firmy Petera i zawierał wiele ciekawych i innowacyjnych rozwiązań technicznych.
Od lat 80. Peter Mezek radzi sobie dosłownie z tysiącami gramofonów czołowych producentów, odkrywając tajniki projektów i słysząc, jak niewielkie ulepszenia lub drobne ulepszenia mogą poprawić wydajność gramofonu.
Jednak to właśnie Tom Fletcher i jego podejście do konstrukcji gramofonu najbardziej wpłynęły na Petera. Na gramofonach Toma Fletchera, Peter odkrył nieznane dotąd warstwy w muzyce, której żadna inna talia nie mogła ujawnić, z tak niesamowitą muzykalnością i realizmem.
Kiedy Well Tempered został sprzedany nowym właścicielom, a części zamienne stały się niedostępne, Tom Fletcher wkroczył, aby pomóc Peterowi. Tom Fletcher zaprojektował i zbudował gramofon dla Petera, a tym samym narodził się Pear Audio Blue. W tym czasie był nadal produkowany w starej fabryce Nottingham Analogue. Ściśle współpracując przez wiele lat, Tom Fletcher dzielił się z Peterem swoimi sekretami i technologią projektowania. Zanim Tom zmarł, przekazał Peterowi pochodnię, aby idee i ideologia Toma Fletchera były kontynuowane.
Najnowsza generacja Pear Audio Blue, zaprojektowana przez Toma Fletchera, jest triumfem kulminacyjnym ciągłego rozwoju gramofonów i ramion Toma. Każdy model jest wykonywany ręcznie, jeden po drugim, przez Petera Mezka w Słowenii i poddawany jest obszernej kontroli jakości przed opuszczeniem swojego warsztatu rzemieślniczego.

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że Peter Mezek będzie niespodziewanym ale jakże mile widzianym gościem w czasie naszego  pokazu.

Zaprezentujemy  Państwu kilka modeli gramofonów Pear Audio:  Kid Thomas, Captain John Handy oraz najnowszy model Pear Audio Little John.J

Okablowanie systemu będzie pochodzić z Japonii. Wykorzystamy kable prądowe, sygnałowe oraz głośnikowe  firm Hijiri oraz Harmonix. Zasilaniem będą opiekować się kondycjonery oraz filtry brytyjskiej firmy Isol-8, za którą stoi Nic Poulson.
 

Nasi przyjaciele z Włoch z firmy Music Tools dostarczą najnowszy i fantastycznie zaprojektowany stolik na którym ustawimy nasze urządzenia.

Serdecznie zapraszamy.

 

 

Audiofil 2018

Druga prezentacja: 20 – 21 października.
 
Piotr Guzek Impresariat oraz nowo otwarty wrocławski salon audio - Art & Voice -  zapraszają na kolejną prezentację z cyklu AUDIOFIL.  Odbędzie się ona w dniach 20 - 21 października br. w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus przy ulicy św. Marii Magdaleny 2 we Wrocławiu. Prezentacja będzie otwarta dla gości w godzinach od 12:00 - 15:00 oraz 16:00 - 19:00. Wstęp na imprezę jest wolny.
Mamy nadzieję, że wielu melomanów i audiofilów skorzysta z możliwości posłuchania muzyki na naszej prezentacji. Zostaną  zaprezentowane urządzenia Trilogy Audio, znane i bardzo cenione fińskie kolumny Gradient, znakomite streamery pochodzącego z Hong Kongu - Lumin, a także japońskie serwery Fidata . Zasilanie naszego system zabezpieczą urządzenia Isol-8. Dystrybucją tych marek w Polsce zajmują się firmy Audio Atelier oraz Moje Audio.
Kilka słów o markach, które zobaczycie i usłyszycie.
Założona w 1992 roku przez Nica Poulsona firma Trilogy Audio od początku kładła duży nacisk na jakość zasilania. Nic jest inżynierem telekomunikacyjnym. Uczył się i pracował w BBC w latach osiemdziesiątych jako inżynier dźwięku. Duże wrażenie zrobiły na nim legendarne wysokie standardy narzucane przez tę firmę. Nauczył się, że sposobem do osiągnięcia prawdziwej jakości jest dążenie do absolutu w każdej dziedzinie i nie akceptowanie niczego poniżej tej poprzeczki.
Po opuszczeniu BBC we wczesnych latach dziewięćdziesiątych i dalej rozwijając swoją pasję do audio, Nic stał się znanym projektantem układów elektronicznych z sukcesami w zakresie wzmacniania audio, z firmą siostrą ISOL-8, Trilogy Audio Systems, a także na pełnym wyzwań polu oświetlenia pasów startowych lotnisk. Zauważywszy problem zasilania systemów Hi-Fi i AV, założył firmę IsoTek Systems aby zająć się tym w odpowiedni sposób. Uważał, że mainstreamowi producenci bagatelizują ten problem albo go nie rozumieją. Później założył ISOL-8, żeby dalej rozwijać swoje pomysły.
Na pokazie zaprezentujemy najnowsze dziecko Nica Poulsona wzmacniacz dzielony Trilogy Audio złożony z przedwzmacniacza 903 i wzmacniacza mocy 993. Projekt ten jest rozwinięciem hybrydowego wzmacniacza zintegrowanego 925. Lampowy przedwzmacniacz 903 wygląda niemal identycznie jak integra, jest tylko nieco niższy. Ma niezwykle bogate możliwości. Urządzenie wyposażono w bardzo zaawansowany system kontroli, który pozwala dostosować urządzenie do naszych indywidualnych potrzeb. Możemy nadać wejściom nazwy, ustalić ich czułość, zintegrować cały system poprzez łącze TAS, skorzystać z wewnętrznego zegara do włączania i wyłączania systemu. Układ elektryczny bazuje na rosyjskich lampach 6H6П w konfiguracji z uziemioną siatką, która pozwala na pracę w klasie A w najbardziej liniowej części krzywej wzmocnienia i przy najniższych zniekształceniach.
Wzmacniacz mocy Model 993 to końcówka o budowie hybrydowej, z lampami 6H6П, czyli takimi samymi, jak w przedwzmacniaczu, na wejściu (sekcja napięciowa) i tranzystorami na wyjściu (sekcja prądowa). Także i tutaj lampa i pierwszy stopień tranzystorowy pracują w klasie A – lampa w układzie z uziemioną siatką i bez sprzężenia zwrotnego.
Urządzenia Trilogy są projektowane i produkowane w UK.
Gradient to kolejna marka, którą chcemy Państwu zaprezentować. To fińska manufaktura zajmująca się produkcją kolumn. W małym rodzinnym zakładzie w miasteczku Porvoo na południu kraju powstają zestawy inne niż wszystkie. W roku 1984 na rynku pojawiły się pierwsze kolumny o symbolu 1.0. Ekstrawagancki projekt szybko znalazł nabywcę. Był nim jedyny w kraju uniwersytet muzyczny – Akademia Sibeliusa. Dwa lata później Finowie podjęli współpracę z Quadem, projektując dipolowy moduł niskotonowy do elektrostatów ESL-63.
Na naszym pokazie pokażemy Państwu modele Revolution Active MK IV, Helsinki 1.5 oraz najnowszy model  1.4.
Odtwarzanie płyty kompaktowej powierzymy modelowi Revo DS-1 z Norma Audio.
Ze względu na stale rosnące zainteresowanie odtwarzaczami plikowych podczas  Audiofila  postanowiliśmy zaprezentować najnowszy  i  jednocześnie najtańszy odtwarzacz w ofercie Lumina model  D2.
D2 firmy Lumïn jest odtwarzaczem plików audio. Oznacza to, że w jednej obudowie pomieszczono transport plików audio oraz przetwornik cyfrowo-analogowy. Dlatego mówi się o nim często „bridge” lub „streamer”. Odtwarza on pliki DSD 64 i DSD 128, to jego właściwość numer jeden. Zagramy także pliki PCM do 24 bitów i 192 kHz i jeśli chcemy upsamplujemy je do DSD, pod warunkiem, że pierwotny plik ma częstotliwość próbkowania 96 kHz lub niższą. Oprócz plików WAV odtworzymy też pliki FLAC, Apple Lossless (ALAC) oraz AIFF, a ze stratnych MP3 i AAC (w kontenerze M4A). Źródłem plików może być zarówno NAS, tj. plik sieciowy, jeden z kilku serwisów streamingowych lub penrajw i dysk USB. Z serwisów streamingowych obsługiwane są: Tidal, Qobuz, Spotify, TuneIn
Pokażemy też nowego gracza na rynku hi-endowych serwerów, urządzenie japońskiej marki Fidata, która należy do I-O Data, japońskiego producenta peryferiów komputerowych.
Serwer Fidata HFAS1-XS20U został wyposażony w wewnętrzną pamięć SSD o pojemności 2 TB. Odtwarza właściwie wszystkie dostępne pliki audio, zarówno stratne, jak i bezstratne: PCM od 44,1 do 384 kHz i od 16 do 32 bitów, a pliki DSD (dsf i dff) do 11,2 MHz. Podłączymy go bezpośrednio do odtwarzacza plików audio Lumin D2, korzystając z kabla LAN Fidata HFLC. HFAS1-XS20U będzie wówczas pracował jak klasyczny NAS (zewnętrzny dysk twardy) oferując pojemność 2 TB w bezpiecznym trybie zapisu i archiwizacji danych RAID – ‘0’ lub ‘1’.
Okablowanie systemu będzie pochodzić w Japonii. Wykorzystamy kable prądowe, sygnałowe oraz głośnikowe z firm Hijiri oraz Harmonix. Zasileniem będą opiekować się kondycjonery oraz filtry brytyjskiej firmy Isol-8, za którą stoi Nic Poulson.
Nasi przyjaciele z Włoch z firmy Music Tools dostarczą najnowszy i fantastycznie zaprojektowany stolik na którym ustawimy nasze urządzenia. Grać będziemy z płyt CD oraz plików.
Serdecznie zapraszamy.


 
 
Audiofil 2018

Pierwsza prezentacja 29 - 30 września 2018 r.

Piotr Guzek Impresariat oraz nowo otwarty wrocławski salon audio - Art & Voice - zapraszają na cykl trzech prezentacji AUDIOFIL. Najbliższa odbędzie się w dniach 29 - 30 września, pozostałe w dwa ostatnie weekendy października w dniach: 20 – 21 i 27 -28 .10. wszystkie w  Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus przy ulicy św. Marii Magdaleny 2 we Wrocławiu. Prezentacja będzie otwarta dla gości w godzinach od 12:00 - 15:00 oraz 16:00 - 19:00. Wstęp na imprezę jest wolny.
Mamy nadzieję, że wielu melomanów i audiofili skorzysta z możliwości posłuchania muzyki na naszej najbliższej prezentacji. Zostaną tam zaprezentowane włoskie urządzenia Norma Audio, znane i bardzo lubiane czeskie kolumny Xavian, znakomite streamery pochodzącego z Hong Kongu Lumina, a także japońskie serwery Fidata. Dystrybucją tych marek w Polsce zajmują się firmy Audio Atelier oraz Moje Audio.
Kilka słów o markach, które zobaczycie i usłyszycie.
Norma Audio ma swoją siedzibę w północnych Włoszech w miejscowości Cremona, znanej z bogatych tradycji muzycznych. Żyli tam zarówno znani kompozytorzy (Monteverdi, Ponchielli) jak światowej sławy genialni lutnicy (Stradivari, Amati, Guarneri).
Produkty Norma wykorzystują dość skomplikowane układy, mają szerokie pasmo przenoszenia, a ich zasilacze stanowią skuteczną izolację przed zanieczyszczeniami z sieci, a całości dopełniają bardzo niskie szumy i impedancja wyjściowa, także w zakresie częstotliwości  ultrasonicznych.
Co ciekawe, firma zwraca uwagę na to, że obecnie produkowane urządzenia oparte są na rozwiązaniach technicznych zgromadzonych w ciągu 31 lat jej istnienia. Wisienkę na torcie stanowi wysmakowany, ciekawy projekt plastyczny.
Firmowa literatura dokładniej wyjaśnia też podejście głównego konstruktora Norma Audio - Enrico Rossiego - do sprawy wrażeń odsłuchowych. Podkreślony jest wyraźny podział pomiędzy charakterem brzmienia, a jego prawdziwą jakością. Poruszone są też kwestie związane z równowagą tonalną, podkolorowaniami, przejrzystością, dynamiką, stereofonią, ziarnistością czy pracą z małymi mocami. Zasadne jest zatem stwierdzenie, że centralne znaczenie w firmowym podejściu zajmuje eliminacja wszelkich sztucznych naleciałości degradujących brzmienie.
Na naszym spotkaniu zaprezentujemy stereofoniczną końcówkę mocy Revo PA150 o mocy 150W/8Ω (300W/4Ω) oraz stereofoniczny przedwzmacniacz Revo SC-2 LN, który może pracować w trybie aktywnym lub pasywnym, są też przewidziane dla niego dodatkowe moduły. Dostępne są opcje umożliwiające obsługę wielu kanałów oraz dodające przedwzmacniacz gramofonowy i wyposażony w wejścia cyfrowe konwerter C/A.
Norma produkuje dwa wzmacniacze zintegrowane: tańszy Revo IPA-70B oraz droższy Revo IPA-140, natomiast na wystawie zaprezentowana zostanie także najnowsza konstrukcja Enrico Rossiego - model HS-IPA1. Odtwarzanie płyty kompaktowej powierzymy modelowi Revo DS-1.
Na wrocławskim pokazie zostaną także zaprezentowane praktycznie wszystkie modele firmy Xavian z serii Natura, Epica, Joy oraz Dolce Musica.
Projektowane przez Roberto Barlettę kolumny cieszą się w naszym kraju dużą sympatią wśród entuzjastów szukających muzykalnego, wciągającego brzmienia, stąd ozdobą naszego spotkania będzie prezentacja należących do serii Eroica trójdrożnych podłogowych kolumn XavianCalliope. Prace projektowe nad tym modelem rozpoczęto bezpośrednio po uruchomieniu produkcji podstawkowego modelu Orfeo. Trwały one półtora roku i wiązały się między innymi z opracowaniem autorskich głośników AudioBarletta. W podłogówkach Calliope są podłączone do zwrotnicy równoległo-szeregowej, którą firmowe materiały określają jako jeden z najbardziej wyrafinowanych układów w historii firmy. Zastosowano firmową technologię Fase Zero, posłużono się komponentami Mundorfa, cewkami o bardzo małej tolerancji, rezystorami spełniającymi normy militarne i olejowymi kondensatorami, a pozłacane terminale Xaviana pozwalają na bi-wiring.
Ręcznie wykonywana obudowa Calliope wykorzystuje drewno orzechowe lub klonowe ze wstawkami z orzecha. Kolumny są też wyposażone w piękną, kamienną platformę opartą na włoskim travertino.
Dla fanów odtwarzaczy strumieniowych postanowiliśmy zaprezentować unikalne w swojej budowie urządzenia marki Lumin. Będąca jej właścicielem firma Pixel Magic Systems Ltd.  specjalizuje się w odtwarzaniu i obróbce sygnału wizyjnego HD (High Definition). Jej inżynierowie mieli więc teoretyczną i praktyczną wiedzę z zakresu sygnałów wysokiej rozdzielczości, są też audiofilami. Prace nad nowymi urządzeniami ruszyły po tym, jak udało się zhakować konsolę Sony PS3 zgrać sygnał cyfrowy z płyty SACD do pliku. Są bowiem wielkimi fanami formatu DSD (Direct Stream Digital) i dążyli do możliwości odtwarzania go z plików zamiast srebrnych płyt. W tym celu opracowali samodzielnie oprogramowanie dla swojego odtwarzacza, a także dedykowaną mu aplikację na urządzenia przenośne.
Na dzień dzisiejszy istniejąca od 2013 roku firma jest jednym ze światowych liderów wśród odtwarzaczy plikowych na świecie. Na pokazie zaprezentujemy modele D2 oraz S1.
Pokażemy też nowego gracza na rynku hi-endowych serwerów, urządzenie japońsiej marki Fidata, która należy do I-O Data, japońskiego producenta peryferiów komputerowych. Ta założona w 1976 roku w Kanzawie i prowadzona przez doświadczonych inżynierów IT firma znana jest m.in. z niemal niezniszczalnych zewnętrznych dysków twardych. Od 2016 roku pod marką Fidata oferowane są serwery sieciowe audio przeznaczone dla high-endowych systemów opartych na odtwarzaczach plików.
Okablowanie systemu będzie pochodzić w Japonii. Wykorzystamy kable prądowe, sygnałowe oraz głośnikowe z firm Hijiri oraz Harmonix. Zasileniem będą opiekować się kondycjonery oraz filtry brytyjskiej firmy Isol-8, za którą stoi Nic Poulson.
Nasi przyjaciele z Włoch z firmy Music Tools dostarczą najnowszy i fantastycznie zaprojektowany stolik na którym ustawimy nasze urządzenia. Grać będziemy z płyt CD oraz plików.
Zapraszamy serdecznie na nasz mały pokaz.


 
 
Audiofil 2017 – trzecia prezentacja.

Przed nami trzecia i ostatnia tegoroczna dwudniowa prezentacja wrocławskiego Audiofila. Odbędzie się ona już w najbliższy weekend, w dniach 7.10 i 8.10. bieżącego roku, w godzinach:  od 12.00 do 15.00 i od 16.00 do 19.00, w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2. Wstęp wolny!
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jej gospodarzami będą:  Audio Atelier i Moje Audio. Poniżej informacje jakie otrzymałem od wyżej wymienionych gospodarzy:
Na wystawę zaprosiliśmy jedną z najciekawszych postaci europejskiej  sceny audio, właściciela i głównego konstruktora Thöress Puristic Audio Apparatus - pana Reinharda Thöressa.
Thöress to niewielka manufaktura sprzętu audio, znana przede wszystkim entuzjastom świetnego dźwięku.
Kompletna oferta firmy to obecnie  osiem produktów; dwa przedwzmacniacze (w tym jeden gramofonowy), dwie monofoniczne końcówki mocy, dwa modele kolumn podłogowych oraz dwa wzmacniacze zintegrowane.
Szybki rzut oka na specyfikację oraz wygląd rzeczonych produktów daje bardzo konkretną informację, którą drogę obrał właściciel firmy. Papierowe membrany głośników, wysoka skuteczność, wszędobylskie lampy, w tym mało znane NOS-y, a także estetyka sporej części produktów rodem z lat 70. lub wcześniejszych to nie przypadek. Do tego typu produktów trzeba mieć zacięcie. Nie robi się ich też po to, żeby zarobić miliony. Nie tędy droga.
Postaramy się dla Państwa zaprezentować większość tych wspaniałych urządzeń w tym przede wszystkim najnowszy  przedwzmacniacz Reinharda model DFLH (dual function line & head) oraz monofoniczne wzmacniacze mocy na lampie 845. Pokażemy także dwa  wzmacniacze zintegrowane F2A11 oraz Hybrid Triode Integrated  a także kolumny modele 2CD12 (97 dB) oraz 1D8 (90 dB).
W czasie naszego pokazu zaprezentujemy także  unikalny przedwzmacniacz gramofonowy.  Konstrukcja Reinharda Thöressa z Akwizgranu  umożliwia nie tylko wybór krzywej korekcyjnej, ale i możliwość kształtowania na bieżąco przebiegu charakterystyki częstotliwościowej. Zakresy tonów niskich, przełomu basów i średnicy oraz sopranów można regulować niezależnie za pomocą przełączników obrotowych.
Wszystkie urządzenia są produkowane ręcznie w Aachen.  Lutowanie punkt-w-punkt to jest kredo Reinharda, niezależnie czy w grę wchodzą wzmacniacze czy kolumny.
Rzeczą wyjątkowej powagi wg naszego konstruktora jest fakt, że nie kupuje on gotowych transformatorów. Zarówno wyjściowe, jak i mocy wytwarza sam i – nie ukrywam – niezaprzeczalnie jest to niemały powód do dumy. Mało tego, szef firmy Thöress osobiście nawija uzwojenia cewek… za pomocą wyprodukowanej w 1964 roku specjalnej maszyny niemieckiej firmy Auman. Mało tego, urodził się w tym samym roku, co uznaję za wyjątkowo ciekawy, wręcz zabawny zbieg okoliczności.
Ponieważ w czasie naszej prezentacji będziemy grali tylko z płyty winylowej postanowiliśmy pokazać gramofon równie ciekawy jak produkty marki Thöress.
Gramofon Cantano W/T to skromny w wyrazie, bardzo wyrafinowany w budowie projekt pana Olivera von Zedlitza. Oliver jest właścicielem berlińskiej firmy CNC-Gronemann GmbH in Berlin. Głównym polem zainteresowań CNC-Gronemann, i to od 50 lat, jest produkcja elementów o wysokiej precyzji przeznaczonych do zastosowań medycznych i dla laboratoriów. Jej właściciel jest wielkim fanem analogu. Gramofony Cantano przez 13 lat kilkakrotnie zmieniały swój kształt. Przetestowano setki materiałów i ich kombinacji, przeegzaminowano wiele różnych koncepcji. Cantano W/T jest ich szczytowym osiągnięciem.
Wkładka – unikalny produkt japońskiej marki Murasakino Sumile MC.
Okablowanie - kable prądowe, sygnałowe oraz głośnikowe z firm Hijiri oraz Harmonix;.
Dzięki uprzejmości Galerii Audio wszystkie urządzenia będą zaprezentowane na fantastycznie zaprojektowanych i wyglądających stolikach firmy Harmonium.
Mamy nadzieję, że wielu melomanów i audiofilów skorzysta z możliwości posłuchania muzyki w warunkach naszego  pokazu.
                                                                                                           Serdecznie zapraszamy
                                                                                                           Audio Atelier/ Moje Audio
         I już na sam konie dwa słowa o de mnie, przed nami kolejna bardzo dobrze zapowiadająca się prezentacja. Wspaniała unikalna elektronika, coś specjalnego dla miłośników lampy i analogu. Obecność obowiązkowa!
            Serdecznie zaprasza Piotr Guzek IMPRESARIAT.
  
 
AUDIOFIL 2017 – druga prezentacja.

Przed nami druga tegoroczna dwudniowa prezentacja wrocławskiego Audiofila. Odbędzie się ona już w najbliższy weekend, w dniach 30.09 i 1.10. bieżącego roku, w godzinach:  od 12.00 do 15.00 i od 16.00 do 19.00, w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. Św. Marii Magdaleny 2. Wstęp wolny!
         Zgodnie z wcześniejszymi informacjami jej gospodarzem będzie firma Audio Art. Technology prowadzona przez pana Roberta Figurę. Firma skupia się na projektowaniu i produkcji wysokiej klasy zestawów głośnikowych. Doświadczenia pana Roberta w tej dziedzinie są spore. Zagadnieniem tym zajmuje się od ponad trzydziestu lat. Konstruował już zestawy w tradycyjnych obudowach drewnianych, metalowych, kamiennych, aby ostatecznie skupić się na obudowie kompozytowej – mieszance szkła i kamienia.
We Wrocławiu zaprezentowany zostanie najnowszy produkt firmy -  system omnipolarny – grający dźwiękiem dookólnym, emitującym dźwięk nie tylko w płaszczyźnie poziomej ale także w pionie.  W skład systemu wchodzą: satelity Logos DB i dwa subwoofery Experience 2. W dwudrożnych pasywnych satelitach wykorzystano ceramiczny głośnik średniotonowy firmy Accuton i tytanowy wysokotonowiec. W aktywnym Experience 2 piętnastocalowy celulozowy głośnik niskotonowy.
         Ten wymagający system głośnikowy współpracować będzie ze znakomitą elektroniką, elektroniką może nie najnowszą ale jeszcze nie tak dawno, w latach 1997 – 2007, uważaną za totalny Hi -End. Płyt CD i pliki odtwarzane będą z referencyjnego  odtwarzacza CD niemieckiej firmy Burmester modelu 001, Za wzmocnienie sygnału odpowiadać będzie dzielony system australijskiego producenta firmy Halcro: przedwzmacniacz DM 10 i monobloki DM 88.
         Poniżej wykaz całego systemu:
- źródło - odtwarzacz CD Burmester 001,
- przedwzmacniacz liniowy – Halcro DM 10,
- monobloki – Halcro DM 88,
- zestaw głośnikowy – omnipolarne Audio Art Technology:
  Logos DB i subwoofer Experience 2,
- okablowanie: Nordos MIT.
         Serdecznie zapraszam na kolejną świetnie zapowiadającą się prezentację. Ważną gdyż wszystkie zaprezentowane urządzenia będą gościć na wrocławskim Audiofilu po raz pierwszy. Będzie to także nie lada gratka dla zwolenników nośników cyfrowych. Dobra, różnorodna muzyka odtwarzana będzie tylko z płyt CD i plików.
          Obecność obowiązkowa!
                                                                           Piotr Guzek                                                                                      
 
 
AUDIOFIL 2017 – I prezentacja.

   Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na tegoroczny cykl prezentacji domowej aparatury audio z cyklu „Audiofil”. Podobnie jak w latach ubiegłych będą to dwudniowe weekendowe spotkania, które odbędą się w terminach: 23 -24 września, 30 września – 1 października i 7 -8 października, dwa razy dziennie w godzinach: 12.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00. Wszystkie zrealizowane będą w Sali Konferencyjnej (I p.) we wrocławskim Hotelu Qubus, usytuowanym w samym centrum miasta przy ul. Św. Marii Magdaleny 2. Podobnie jak w latach ubiegłych wstęp na wszystkie prezentacje będzie wolny.
   Tegoroczny Audiofil pomimo mniejszej ilości spotkań zapowiada się szalenie interesująco. Jego gospodarzami będą: RCM Hi-Fi Atelier z Katowic, Audio Art. Technology z Legnicy oraz Moje Audio, Audio Atelier –  firmy z Wrocławia i Łodzi, prowadzone przez pana Krzysztofa Owczarka.

   I prezentacja 23 – 24 września br. – jak już nadmieniłem powyżej jej gospodarzem będzie RCM Fi – Fi Atelier z Katowic. Tej firmy, a także jej szefa pana Rogera Adamka nie trzeba specjalnie przedstawiać stałym bywalcom wrocławskiej imprezy. Uczestniczą w Audiofilu od samego początku. Wszystkie ich dotychczasowe prezentacje były bardzo dobrze przygotowane i bardzo ciepło przyjmowane przez publiczność. Zachęcam do zapoznania się z bardzo bogatą ofertą handlową tego jednego z najprężniej działających na terenie naszego kraju dystrybutora, producenta sprzętu audio – www.rcm.com.pl

  Tym razem zaprezentują następujący system:
wzmacniacz - Vitus Audio SIA-025,
kolumny - Gauder Akustik Vescova MkII Diamond lub niespodzianka,
gramofon - Kronos Audio Sparta 0,5,
ramie -  Schroeder Model 2,
wkładka - Miyajima Takumi,
przedwzmacniacz – RCM,
odtwarzacz CD - CEC CD-5,
okablowanie - Furutech, Argento Audio, Organic Audio.
Na szczególną uwagę w tym systemie zasługuje obecność gramofonu kanadyjskiej firmy Kronos Audio. To stosunkowo młoda firma założona w 2012 roku. Za wszystkie projekty firmy odpowiada   Luis Desjardins. Gramofony Kronos Audio są urządzeniami zawieszonymi wykorzystującymi dwa przeciwsobnie obracające się talerze. Firma na to rozwiązanie posiada stosowny patent. Takie rozwiązanie eliminuje efekt skrętny, który powstaje podczas obrotu pojedynczego talerza.
We Wrocławiu zaprezentowany zostanie model Sparta 0,5.  To wstęp do krainy Kronos Audio. Przygotowany z myślą o rozbudowie do pełnej wersji ale pozwalający cieszyć się brzmieniem o wyjątkowym charakterze. Wykorzystano tylko jeden talerz. Konstrukcja oparta jest na aluminiowej ramie z wstawkami z kompozytu fenolowego. Układ zawieszenia, łożysko talerza i sterowanie silnikiem jest takie samo jak w Sparcie.
  Podczas prezentacji dominować będzie muzyka odtwarzana z płyt winylowych. Stare sprawdzone wydania oryginalne, w tym także polskie, dobre reedycje. Będziemy także porównywać tłoczenia europejskie z  amerykańskimi.
 Podobnie jak w przypadku poprzednich spotkań poinformuję Państwa o nadchodzących najciekawszych wydarzeniach muzycznych, które już niebawem odbędą się w naszym mieście.
               
Serdecznie zapraszam, obecność obowiązkowa! 
 

„AUDIOFIL 2016” – piąta prezentacja.

 

 

        Zapraszam na piątą i ostatnią w tym roku prezentację domowej aparatury audio z cyklu „AUDIOFIL”. Odbędzie się ona w dniach 8-9 października, w Sali Kameralnej – IIp. Narodowego Forum Muzyki - Wrocław plac Wolności 1. Przebieg imprezy identyczny jak wszystkich naszych tegorocznych spotkań. Odbędą się dwie prezentacje dziennie w godzinach: od 12 do 15-tej i od 16 do 19-tej. Nie obowiązują imienne zaproszenia, wstęp wolny.

         Gospodarzem spotkania będzie warszawska firma Audio System – bezpośredni dystrybutor i wyłączny przedstawiciel wielu znanych na całym świecie firm z sektora hi-fi i hi-end. Zachęcam do zapoznania się z bigatą ofertą firmy: www.audiosystem.com.pl .

         We Wrocławiu zaprezentowany będzie drogi system w skład, którego wejdą:

kolumny Vivid Audio - Giya G2, elektronikę firmy Ypsilon: przedwzmacniacz liniowy – pre PST 100 mk II, monobloki – Aelius II, przedwzmacniacz gramofonowy – VPS 100, odtwarzacz CD – CDT 100. My zaś do tego systemu dodamy gramofon firmy Bauer Audio – dps3. Cały system spięty będzie kablami firmy Tara Labs.

         Vivid Audio narodziło się z entuzjazmu i dzięki wysiłkom inżynierów południowoafrykańskich oraz brytyjskich. W skład zespołu Vivid Audio wchodzi legenda high-endu, mieszkaniec angielskiego Brighton Laurence Dickie, który wyrobił sobie markę tworząc obudowy typu Matrix dla brytyjskiego B&W, a także flagowe, obecnie już kolekcjonerskie kolumny B&W Nautilus. Mając mnóstwo pomysłów na dalsze udoskonalenia kolumn Dickie wniósł prawdziwą obfitość innowacji do stosunkowo niedawno powstałej firmy.

Centralna doktryna filozofii projektowania kolumn Dickiego obraca się wokół dążenia do uwolnienia reprodukowanego dźwięku od rezonansów i odbić. Z tąd wszystkie modele kolumn tego producenta mają niepowtarzalny kształt. Obudowy Vivid mają krzywizny z każdej strony oraz zwężają się ku obu końcom dzięki czemu nie zachodzi potrzeba stosowania nadmiernej ilości wzmocnień pomiędzy spodem a szczytem kolumny. Z kolei w poprzek obudowy umieszczono szereg wzmocnień o bardzo zauważalnych zaletach. Możliwość zbudowania tak skomplikowanej, a zarazem jednorodnej obudowy zawdzięcza się wykorzystaniu odlewów oraz kompozytów laminowanych metodą próżniową. Dodatkową korzyścią płynącą z takiego rozwiązania jest możliwość wykończenia obudów w ogromnej ilości kolorów lakieru.

Prezentowany model Giya G2 to godny następca entuzjastycznie przyjętego najdroższego modelu Giya G1 tyle, że nie co w mniejszej obudowie. Ma identyczne przetworniki na ścianie przedniej, jednakową zwrotnicę, analogiczną obudowę i co najważniejsze ten sam zdumiewający dźwięk.

         Ypsilon Electronics to firma Grecka istniejąca od 1995 roku. Zdobyła uznanie w świecie audio gdyż stosuje technologię, która łączy w sobie tradycyjny i nowoczesny sposób podejścia do technik projektowania. Tradycja to proste projekty, klasa A, lampy elektronowe, zaś nowatorstwo to między innymi użycie transformatorów sprzęgających, tłumików transformatorowych, czy nietypowego interfejsu cyfrowego.

Ta elektronika powinna zaspokoić gusty najbardziej wymagających słuchaczy.

PST-100 mk II — przedwzmacniacz hybrydowy szczytowe osiągniecie w dziedzinie budowy przedwzmacniaczy liniowych. Zastosowano w nim innowacyjne rozwiązanie dotyczące regulacji głośności. Tradycyjną drabinkę rezystorową zastąpiono przez siebie wyprodukowanym tłumikiem transformatorowym, regulującym głośność w 31 krokach.

Aelius II - hybrydowy monofoniczny wzmacniacz mocy z dwoma stopniami wzmocnienia, bez całościowego sprzężenia zwrotnego. W pierwszym stopniu wzmocnienia użyto lamp w konfiguracji single-ended w klasie A sprzężonych transformatorem ze stopniem wyjściowym. Nie ma konieczności stosowania dodatkowego pośredniego stopnia wzmocnienia, co owocuje zachowaniem przejrzystości i czystości sygnału.

Ypsilon CDT-100 to odtwarzacz / transport typu top loader. Mechanizm jest mechanicznie zmodyfikowany i umieszczony w masywnej konstrukcji kanapkowej, złożonej z grubych płyt stalowych i aluminiowych. Z tego powodu urządzenie nie ma kształtu prostopadłościennej skrzynki, pozbyto się w ten sposób również szeregu problemów związanych z rezonansami. W rezultacie powstała solidna, jednolita konstrukcja, która w połączeniu z systemem zawieszenia eliminuje wszelkie wibracje.

         Poniżej wykaz prezentowanych urządzeń:

- źródła dźwięku: odtwarzacz CD - Ypsilon CDT 100, gramofon – Bauer Audio dps3,

- przedwzmacniacz liniowy - Ypsilon pre PST 100 mk II,

- przedwzmacniacz gramofonowy - Ypsilon VPS 100,

- monobloki – Ypsilon Aelius II,

- kolumny – Vivid Audio Giya G2

- okablowanie – Tara Labs.

         Jak zwykle podczas prerzentacji wiele wspaniałej różnorodnej muzyki i informacje o najciekawszych koncertach w naszym mieście..

 

                                                               Serdecznie zapraszam.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„AUDIOFIL 2016” – czwarta prezentacja.

 

 

 

Piotr Guzek IMPRESARIAT wspólnie z firmami: Moje Audio, Audio Atelier, Galeria Audio zapraszają na czwartą tegoroczną prezentację domowej aparatury audio z cyklu – „AUDIOFIL”. Odbędzie się ona w dniach 24 i 25 września w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. św. Marii Magdaleny 2. Podobnie jak wszystkie tegoroczne prezentacje i ta najbliższa odbywać się będzie w dwóch trzygodzinnych blokach, od godziny 12.00 – 15.00 i od 16.00 – 19.00. Wstęp na imprezę pozostaje nieodpłatny, przestają także obowiązywać imienne zaproszenia. Uprzejmie proszę o punktualne przybywanie na wybrane prezentacje.

Program imprezy zapowiada się szczególnie atrakcyjnie. Po raz pierwszy  zaprezentujemy zestawy głośnikowe firmy Xavian, elektronikę (wzmacniacze i źródła cyfrowe) – Norma Audio i gramofon firmy Bauer Audio – model dps3.

Firma Xavian została założona przez Roberto Barlettę w 1995 roku w  Republice Czeskiej. Roberto urodził się i wychowywał w Turynie. Jego rodzinny dom wypełniony był muzyką. Miał bardzo częsty kontakt z muzyką graną na żywo, często także słuchał muzyki operowej odtwarzanej z płyt winylowych. Ta atmosfera przeładowana muzyką wywarła wielki wpływ na Roberto. Po ukończeniu szkoły elektronicznej wyrobił w sobie głębokie zrozumienie i pasję dla odtwarzania dźwięku w najwyższej możliwej jakości. Przez cztery lata pracował w Turynie, gdzie zdobył doświadczenie w akustyce i produkcji kolumn głośnikowych.  W 1995 roku wraz z żoną przenosi się do Czech.

Pierwszą siedzibą firmy było  oddalone o 25 km od Pragi Kladno, a od 2014 roku obecna siedziba firmy to podstołeczne Hostlivice.

Norma Audio – ma swoją siedzibę w Cremonie, mieście Monteverdiego, Ponchielliego, Stradivariego i Amatiego. Należy do Opal Electronics, producenta urządzeń pomiarowych. Z jednej strony bazuje ona, na podejściu „inżynierskim”, w którym pomiary, jakość montażu, budowa oraz bezpieczeństwo stoją na pierwszym miejscu. Z drugiej strony widać, że czuwa nad tym ktoś, kto nie tylko mierzy ale i słucha (to najważniejsze).

Godna podziwu jest konsekwencja z jaką działa ta firma. Producent nie od razu proponował całe serie swoich urządzeń. Zaczął od pojedynczych modeli, a następnie je modyfikował ulepszał. Pierwsza pełna oferta ukazała się w 1997 roku. Dopiero kilka lat później do sprzedaży trafiła seria IPA, a następnie jej rozwinięcie – obecna seria Revo. Urządzenia fantastycznie dopracowane pod względem technicznym i wzorniczym wykorzystujące prawie 30 letnie doświadczenie konstruktorów z Cremony.

Bauer Audio z Monachium to firma  założona przez Willibalda Bauera, jest owocem jego pasji do analogowego brzmienia. Konstruktor interesował się gramofonami już od lat młodzieńczych, a w 1999 r. skonstruował pierwszy model dps-a, którego nazwa pochodzi od niemieckiego słowa der plattenspieler - gramofon. Czerpiąc z designu słynnego modelu Linn LP12 i produktów Well Tempered Lab, dzięki determinacji, licznym próbom, szalenie przemyślanemu doborze materiałów udało się stworzyć konstrukcję o minimalistycznej formie i doskonałym analogowym  brzmieniu. Do ubiegłego roku w ofercie niemieckiego producenta były dostępne dwie wersje tego gramofonu, tańsza – dps2 wielokrotnie prezentowana na naszych prezentacjach i droższa - dps3. Od tego roku producent proponuje tylko wersję droższą. I właśnie tę droższą wersję zaprezentujemy na najbliższym spotkaniu. Będzie to kolejna ważna premiera na wrocławskim „Audiofilu”.

         Poniżej wykaz prezentowanej aparatury:

- zestawy głośnikowe - praktycznie wszystkie nowe modele firmy Xavian z serii Natura oraz Epica: Orfeo, Perla, Stella, Ambra oraz premierowo po raz pierwszy w Polsce model Presto;

- elektronika – urządzenia firmy Norma Audio: stereofoniczna końcówka - Revo PA150, przedwzmacniacz - Revo SC-2 LN, wzmacniacze zintegrowane - Revo IPA-70B i Revo IPA-140, źródła cyfrowe – odtwarzacze CD - Revo CDP-1BR i Revo DS-1, DAC’i - Revo DAC-1, Revo HS DA1 i Revo HS DA1 VAR;

- gramofon firmy Bauer Audio – dps3 z firmowym ramieniem, wkładka  MC - BENZ RUBY Z, phono – TRILOGY 907;

- okablowanie - kable prądowe, sygnałowe oraz głośnikowe z firm Hijiri oraz Harmonix;

- zasilanie -  kondycjonery oraz filtry brytyjskiej marki Isol-8;

- stolik na sprzęt – najnowszy model firmy Philar Audio z Warszawy.

         Jak zwykle podczas naszych spotkań wiele wspaniałej różnorodnej muzyki, wiele nowości fonograficznych i pokaźna dawka informacji o najważniejszych koncertach, które w najbliższym czasie odbędą się we Wrocławiu.

         Obecność obowiązkowa, serdecznie zapraszam.

 

 

Piotr Guzek.

 

 
„Audiofil 2016” – trzecia prezentacja.
 
 
         Przed nami trzecia tegoroczna prezentacja domowej aparatury audio – „Audiofil”. Odbędzie się ona w dniach 12 i 13 marca bieżącego roku, w sali kameralnej – II p. Narodowego Forum Muzyki, Wrocław – plac Wolności 1. Spotkania odbywać się będą w godzinach: 12.00 – 15.00 i 16.00 – 19.00.
         Gospodarzem prezentacji będzie katowicka firma RCM Hi Fi Atelier – www.rcm.com.pl . Tej firmy ani jej szefa Pana Rogera Adamka nie trzeba specjalnie przedstawiać stałym bywalcom „Audiofila”. Firma wielokrotnie gościła na wrocławskiej imprezie. Wszystkie jej prezentacje były bardzo udane. Sądzę, że i tak będzie tym razem.
To będzie prawdziwa uczta przede wszystkim dla miłośników analogu. Dominować będzie muzyka z płyt winylowych. Odtwarzane one będą z gramofonu SME 20/3.  Zalicza się go do grupy gramofonów o miękkim zawieszeniu. Cechą charakterystyczną takich konstrukcji jest znoszenie drgań układu odczytującego zrealizowane za pomocą systemu sprężyn i tłumików. Będzie on uzbrojony w ramie tegoż samego producenta  MZ -9R. Doskonale współpracuje z bardzo szeroką gamą wkładek, ze szczególnym uwzględnieniem tych o średniej i małej podatności. Ramię występuje w dwóch długościach - 9 oraz 12 cali. Rura ramienia jest wykonana ze stali. Główka ramienia jest wykonana z aluminium w formie nadającej korpusowi dużą sztywność i małą masę. Mocowanie typu "concorde" zapewnia precyzyjny i sztywny uchwyt w ramieniu, oraz umożliwia regulację azymutu i szybki demontaż. W ramieniu zamontowana będzie wkładka Sheltera typu MC. Gramofon współpracować będzie z przedwzmacniaczem RCM’u Sensor 2, który jest rozwinięciem pierwszej wersji Sensora. 
Zamierzamy także po raz pierwszy na „Audiofilu” zaprezentować nagrania z taśmy magnetofonowej. W tym celu wykorzystany zostanie magnetofon szpulowy Studer A 807 Mk1.
Po raz pierwszy także zobaczymy i usłyszymy na wrocławskiej imprezie system dzielony niemieckiego producenta – firmy Einstein Audio. Firma powstała w 1988 roku i została założona przez Volkera Bohlmeiera. To szalenie interesująca postać, prace konstruktorskie, prowadzenie  własnej firmy łączy z olbrzymią pasją do muzyki. Jest gitarzystą, kolekcjonerem gitar. Jak sam stwierdził: „ zawsze traktował muzykę jako podstawę, na której będzie budować swoje życie”.
Oferta firmy jest bogata: wzmacniacze zintegrowane, systemy dzielone, przedwzmacniacze gramofonowe, kable połączeniowe, zasilające, listwy sieciowe, wkładka gramofonowa.
Na „Audiofilu” zaprezentujemy system dzielony: EINSTEIN AUDIO The Preamp i EINSTEIN AUDIO The Poweramp.
The Preamp to przedwzmacniacz liniowy stanowiący rozwinięcie wprowadzonego oryginalnie w 1998 roku The Tube. Jego w pełni zbalansowana konstrukcja posiadająca 18 lamp. Osiem z nich to lampy wyjściowe. Zastosowano tutaj lampę PCC88, która odznacza się wyjątkowo liniową charakterystyką. Pozostałe 10 lamp to ECC88, po jednej na każde wejście. Pracuje tylko ta para lamp, której wejście jest aktywne. Wewnętrzne układy przedwzmacniacza skonstruowane są jak dwa wzmacniacze monofoniczne. Pozwala to na uzyskanie znacznie wyższej dynamiki i szerokości pasma.
The Poweramp to stereofoniczna końcówka mocy powstała w oparciu o doświadczenia z monoblokami The Silver Bullet OTL. Znaczna większość  układów to dokładna kopia technologii OTL, zastosowano tu jednak tranzystory na wyjściu. Pozwoliło to nieco ograniczyć koszty produkcji urządzenia, zachowując jednak naturalność charakterystyczną dla produktów EINSTEIN. Układy urządzenia są w pełni zbalansowane, gwarantując wyśmienity stosunek sygnału do szumu. Brak kompresji niezależnie od poziomu głośności doskonale oddaje najdrobniejsze detale. Na wejściu urządzenia pracują podwójne triody  EI PCC88 o doskonałej charakterystyce liniowej. Układ "pływającej" masy pozwolił na unikniecie degradujących jakość sygnału pętli masy. Dopełnieniem całości jest układ  zasilający o wysokim współczynniku tłumienia i wysokiej stabilności niezależnie od warunków.
Cała elektronika podłączona będzie do kolumn tubowych niemieckiego producenta firmy Odeon – modelu No 38. To bezkompromisowa i największa konstrukcja w ofercie firmy. wykorzystuje kombinacje bassreflexu i otworu stratnego. Jako driver niskotonowy pracuje głośnik o średnicy 38cm z papierową membraną i potężnym układem magnetycznym.  Za średnie częstotliwości odpowiada  130mm głośnik typu Aerogel z podwójnym układem magnetycznym pracujący w komorze kompresyjnej i współpracujący z tubą sferyczną o średnicy 56cm. Wysokie częstotliwości przetwarza jednocalowy driver kompresyjny z mylarową membranom i neodymowym magnesem współpracujący z 200mm tubą sferyczną. Zwrotnica została zbudowana z selekcjonowanych z tolerancją 1% elementów. Obie tuby są wytoczone ze sklejki lub drewnianej klejonki w zależności od wykończenia głośnika  i są pozostawione w kolorze naturalnym lub malowane w palecie RAL. Kolumna składa się z dwóch modułów ustawianych na sobie. Moduł niskotonowy (dolny) stoi na kolcach odsprzęgających go od podłoża. Moduł średnio-wysokotonowy ustawiono na górze specjalnych absorberach zapobiegającym przenoszeniu się wibracji.
Po niżej wykaz prezentowanego sprzętu:
- źródła analogowe:
  gramofon SME 20/3, ramię SME MZ – 9R, wkładka Shelter MC,
  magnetofon szpulowy Studer A 807 Mk1,
- źródło cyfrowe odtwarzacz CD C. E. C CD 3N,
- przedwzmacniacz gramofonowy RCM Sensor2,
- przedwzmacniacz liniowy EINSTEIN The Preamp,
- końcówka mocy EINSTEIN The Powerami,
- zestawy głośnikowe Odeon No38,
- okablowanie firm: Furutech, Argento, Organic.
         Jak zwykle podczas prezentacji mnóstwo bardzo różnorodnej dobrej muzyki i pokaźna garść informacji o wydarzeniach muzycznych, które już niebawem odbędą się we Wrocławiu. W sobotę 12 marca około godziny 17-tej gościem „Audiofila” będzie Pan Wojciech Siwek, który przedstawi program tegorocznej edycji – 52 JnO.
         Nie ukrywam jestem sam szczególnie ciekaw tej prezentacji. Po raz pierwszy odbędzie się ona w sali koncertowej.
         I na koniec ważna informacja dotycząca zaproszeń. Będą do uzyskania w Salonie Muzycznym „De Molika”, na piętnaste minut przed rozpoczęciem każdej prezentacji – przy wejściu głównym do Narodowego Forum Muzyki, a także drogą mailową, pisząc na mój adres do dnia 10 marca włącznie: artpiotrg@poczta.onet.pl.
 
 
Zaprasza Piotr Guzek
 
 
 

 
 
„Audiofil 2016” – druga prezentacja.
 
 
Zapraszam serdecznie na drugą tegoroczną prezentację. Odbędzie się ona w dniach 27 i 28 lutego, w Sali Konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. św. Marii Magdaleny 2.
Podobnie jak w przypadku naszego styczniowego spotkania tak i tym razem sobotnio-niedzielne prezentacje odbywać się będą w dwóch trzygodzinnych cyklach: od godziny 12 do 15 i od 16 do 19.
Gospodarzem prezentacji będzie wrocławska Galeria Audio. Firma, której stałym bywalcom naszych spotkań przedstawiać nie trzeba. Wszystkie dotychczasowe prezentacje Galerii, które odbyły się w ramach „Audiofila” były szalenie udane. Zaprezentowane systemy były świetnie zestrojone, a odtwarzana muzyka, szczególnie ta z płyt winylowych była wybornej jakości.
Tym razem zaprezentowane zostaną dwa systemy. Oba pracować będą na zestawach głośnikowych fińskiej firmy Penaudio – nowość w ofercie Galerii Audio.
Co warto wiedzieć o tym producencie? Firma założona została w 1988 roku. Założyciel Penaudio, Sami Penttilä, zawsze doceniał jakość, oryginalność i naturalność. „Chcę żeby ludzie wybierali Penaudio nie dla marki, ale dla jakości. Dopiero po tym Penaudio będzie dla nich oznaczać jakość." W każdej kolumnie Penaudio jest mała część duszy fińskiej przyrody. Mimo że każda z nich jest delikatnie zaprojektowana, wyprodukowana i przetestowana, każda zachowuje oryginalność, którą można znaleźć tylko w naturze. Ta sama dusza przez wieki była inspiracją dla Fińskich malarzy, kompozytorów i innych twórców. Jest częścią fińskiej tradycji. To coś unikatowego, coś czego nie da się wytłumaczyć.
W przeciwieństwie do wielu współczesnych urządzeń kolumny są niemal wieczne. Dlatego też obudowa musi przetrwać próbę czasu zarówno pod względem fizycznym jak i estetycznym.
Co bardo ważne, wszystkie kolumny tego producenta, zarówno te tańsze jak i te najdroższe, odtwarzają muzykę  czysto i naturalnie.
System pierwszy:
 - kolumny podłogowe Sara S Signature,
 - monobloki Manley Snapper,
 - przedwzmacniacz Manley Shrimp,
 - gramofon dps 2,
 - phonostage Manley Steelhead,
 - odtwarzacz strumieniowy Leema Acoustics Libra.
System drugi:
 - monitory Cenya,
 - angielski wzmacniacz Sonneteer Orton,
 - odtwarzacz cd Leema Antila.
Więcej informacji o poszczególnych urządzeniach na stronie: www.galeriaaudio.pl .
Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych poprzednich spotkań, poinformujemy Państwa o najciekawszych koncertach, które niebawem odbędą się we Wrocławiu. Zaprezentujemy różnorodną, świetną muzykę.
Przypominam o obowiązujących nieodpłatnych zaproszeniach, które można odebrać:
 - w Salonie Muzycznym „De’Molika”, W-w. ul K. Wielkiego 65,
 - w Galerii Audio W-w. ul. Powstańców Śląskich 118,
 - na piętnaście minut przed rozpoczęciem każdej prezentacji,
 - oraz uzyskać drogą elektroniczną pisząc na adres: artpiotrg@poczta.onet.pl .
 
 
Zaprasza Piotr Guzek
 
 
 
„Audiofil 2016” – pierwsza prezentacja.
 
Za nami już pięć lat cyklicznych, dwudniowych, zawsze weekendowych prezentacji domowej aparatury audio, realizowanych pod nazwą „Audiofil”. Ogółem odbyło się ich już 27. Gościliśmy w salach konferencyjnych pięciu hoteli, a ostatnie dwie zeszłoroczne prezentacje odbyły się w najbardziej prestiżowym, nowym miejscu koncertowym Wrocławia, w sali Green Room Narodowego Forum Muzyki.
Co warte jest podkreślenia, wrocławska impreza nadal jest jedynym  cyklicznym  tego typu działaniem w naszym kraju.
„Audiofil” nie jest imprezą komercyjną. Jej głównym celem jest promowanie wydarzeń muzycznych odbywających się w naszym mieście.
Bardzo często spotykam bywalców „Audiofila” na różnych koncertach. To szalenie budujące!
Dwudniowy cykl każdej prezentacji stwarza także publiczności możliwość dokładniejszego zapoznania się z danym systemem oraz „zapamiętania” jego brzmienia. W przypadku tego typu imprez, a szczególnie gdy jest wielu wystawców, staje się to bardzo trudne. Zazwyczaj po odwiedzeniu kilku miejsc pojawia się zmęczenie. Nasze spostrzeżenia i wrażenia zacierają się.
W 2016 roku zaplanowanych jest pięć prezentacji. Trzy odbędą się w Sali Konferencyjnej (I p) Hotelu Qubus – Wrocław ul. św. Marii Magdaleny 2, w terminach:
- 23/24 stycznia,
- 27/28 lutego,
- 24/25 września,
dwie pozostałe w Sali Kameralnej (II p). Narodowego Forum Muzyki – Wrocław plac Wolności 1, w dniach:
- 12/13 marca,
- 8/9 października.
Realizowane będą w godzinach: 12.00 - 15.00 i 16.00 - 19.00.
Wstęp na wszystkie nadal pozostaje nieodpłatny, ale od tego roku będą obowiązywać zaproszenia. Będzie je można odebrać drogą elektroniczną pisząc na adres: artpiotrg@poczta.onet.pl lub osobiście w tygodniu poprzedzający dany cykl prezentacji w Salonie Muzycznym „De’Molika” – Wrocław ul. Kazimierza Wielkiego 65, w kasie Narodowego Forum Muzyki i na 15 minut przed rozpoczęciem każdej prezentacji, w miejscu jej realizacji.     
 
        Przed nami pierwsza tegoroczna prezentacja – 23/24.01.2016r. Jej gospodarzem będzie wrocławski Salon Audio FUSIC, który przedstawi następujący system audio:
- źródła: gramofon Giglio firmy Golden Note z wkładką Ortofon Rondo        Bronze MC, odtwarzacz CD Esoteric K – 07,
- przedwzmacniacz gramofonowy AbysSound ASV 1600,
- przedwzmacniacz liniowy AbysSound ASP 1000,
- końcówka mocy AbysSound ASX 2000,
- kolumny: KEF Blade Two lub Audio Physic Virgo 25,
- okablowanie: Albedo, Enerr, Harmonix.
 
Jak zwykle podczas prezentacji słuchać będziemy bardzo różnych nagrań, pojawi się też wiele nowości. Publiczność zostanie poinformowana o najbliższych, najważniejszych wydarzeniach koncertowych, które niebawem odbędą się w naszym mieście.
 
Serdecznie zaprasza organizator imprezy: Piotr Guzek IMPRESARIAT.
 
 

 
 
„AUDIOFIL” – 6 prezentacja
 
 
         Zapraszam na ostatnią tegoroczną prezentację z cyklu „Audiofil”. Odbędzie się ona w dniach 17 – 18 października bieżącego roku, w sali Green Room Narodowego Forum Muzyki – we Wrocławiu, placu Wolności 1, w godzinach 12:00 – 20:00. Co ważne, wchodzimy do budynku NFM wejściem bocznym, obok wejścia do księgarni Melom. Wstęp wolny.
         Gospodarzem prezentacji będzie wrocławska firma Galeria Audio, która mieści się przy ul. Powstańców Śląskich 118. Stałym naszym bywalcom nie trzeba przedstawiać tej firmy - już dwukrotnie zaprezentowała się bowiem na wrocławskim „Audiofilu”. Tych natomiast, którzy tej firmy nie znają, zapraszam na stronę internetową: www.galeriaaudio.pl.
         Na prezentacji głównymi źródłami dźwięku prezentowanego systemu będą: gramofon niemieckiej firmy Bauer Audio, model dps 2 oraz nowość w ofercie firmy, najnowszy i zarazem najdroższy DAC brytyjskiej firmy Lema Acoustics – Libra. To szalenie ciekawe urządzenie o zbalansowanej konstrukcji, a nawet można by rzec, że są to tak naprawdę dwa urządzenia w jednym - wysokiej klasy przedwzmacniacz liniowy i świetny DAC, obsługujący większość formatów cyfrowych.
         Podawany z dwóch źródeł - analogowego i cyfrowego - sygnał wzmacniany będzie przez elektronikę firmy Manley Labs z Chino z Kalifornii, światowego lidera lampowego high – endu. W torze pracować będą: przedwzmacniacz gramofonowy Manley Steelhead 2, przedwzmacniacz liniowy Manley Neo – classic 300B, monobloki Manley Neo – classic 250. Potężne końcówki generujące 250 wat z pentody i 125 wat z triody.
         Znakomitym uzupełnieniem prezentowanego systemu, będzie wykorzystanie podczas prezentacji kolumn Davone Grande – najwyższego modelu tej marki. Jest to bardzo ciekawa, zarówno wzorniczo jak i pod względem dźwięku, trójdrożna konstrukcja zaprojektowana przez Paula Schenkela z Danii.
         Cała elektronika spięta będzie kablami firmy Wireworld. Za dostarczanie  odpowiedniej jakości prądu odpowiadał będzie, niezawierający cewek i transformatorów, filtr sieciowy amerykańskiej firmy Chang Lightspeed, a urządzenia ustawione będą na stolikach polskiego producenta – firmy Sroka.
         Poniżej wyka prezentowanego sprzętu:
- źródła: gramofon Bauer Audio – dps 2, DAC Lema Acoustic – Libra,
- przedwzmacniacze: gramofonowy – Manley Steelhad 2, ogólny – Manley Neo classic 300B,
- monobloki: Manley Neo classic 250,
- kolumny: Davone Grande,
- okablowanie: Wireword,
- sieć: filtr firmy Chang Lightspeed,
- stoliki: firmy Sroka.  
         Podobnie jak w przypadku wszystkich poprzednich edycji, tak i tym razem, na spotkaniu prezentowana będzie różnorodna muzyka.  Dowiecie się Państwo  również o najważniejszych wydarzeniach muzycznych, które już niebawem odbędą się we Wrocławiu.
         Obecność obowiązkowa, serdecznie zapraszam
 
                                                                           Piotr Guzek  


 
„Audiofil 2015” – 5. prezentacja
 
 
Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na piątą  tegoroczną prezentację domowej aparatury audio z cyklu „Audiofil”. Odbędzie się ona w dniach 26 27 września, w godzinach 12 – 20, w sali Green Room (poziom zero) Narodowego Forum Muzyki – we Wrocławiu przy placu Wolności 1. Do sali dostaniemy się bocznym wejściem, tuż obok księgarni muzycznej „Meloman”. Dla gości dostępny jest podziemny parking (wjazd od ulicy Krupniczej).
         Gospodarzem prezentacji będzie wrocławska firma Moje Audio. Jej program zapowiada się bardzo atrakcyjnie. To właśnie dzięki jej operatywności będziemy mogli po raz pierwszy posłuchać najnowszego wzmacniacza firmy Hegel - modelu H360. Będzie to polska premiera tej super integry.
Hegel H360 jest gigantem wśród wzmacniaczy zintegrowanych. Zapewnia 250 W na kanał przy 8 omach i współczynnik tłumienia ponad 4000. Takie parametry pozwalają wysterować praktycznie każdy głośnik na rynku. Dzięki opatentowanej technologii SoundEngine, ten potężny wzmacniacz łączy w sobie moc, dynamikę, finezję i muzykalność jak żaden inny zintegrowany wzmacniacz na rynku. Połączenia w H360 to coś więcej niż tylko dodatek. Są symetryczne i niesymetryczne wejścia analogowe, dedykowane wejście na kino domowe,  optyczne i koncentryczne wejścia cyfrowe, a także wejście USB dla każdego sygnału aż do DSD 128.  Jest to również uniwersalny, wysokiej jakości odtwarzacz sieciowy wykorzystujący specjalną technologię ponownego taktowania.
         Wzmacniacz ten zaprezentowany będzie z kolumnami Gradient z Finlandii. Można będzie zobaczyć i usłyszeć wszystkie modele tego cenionego producenta, w szczególności modele: Helsinki, Revoluction, Evidence czy najnowszy, dedykowany do małych pomieszczeń, model Gradient 6.0. Większość prezentacji będziemy chcieli przeprowadzić przy użyciu modelu Helsinki 1.5.
         Powstanie tego projektu było możliwe wyłącznie dzięki nieszablonowemu sposobowi myślenia jego projektantów. To konstrukcja wykraczająca poza konwencjonalne sposoby budowy kolumn głośnikowych, a klasa jej brzmienia tylko w bardzo niewielkim stopniu zależy od pomieszczenia, w którym gra. Gradient Helsinki zaprojektowano tak, by pięknie brzmiały w każdym otoczeniu – czy to w domowym pokoju, czy w barze, czy w hotelowym lobby. Te kolumny są bardzo łatwe w ustawieniu i dostarczają dużą, otwartą scenę dźwiękową wypełniającą całe pomieszczenie. Wykorzystują „kontrolowaną kierunkowość”, czyli kwintesencję unikalnej filozofii budowy kolumn firmy Gradient. Polega ona na skierowaniu bezpośrednio na słuchacza większej ilości średnich i wysokich tonów, a znacznie mniejszej na powierzchnie odbijające. Słuchacz doświadcza w większych stopniu faktycznej zawartości samego nagrania, a w mniejszym tego, co jego pokój odsłuchowy dodaje od siebie.
Podobnie jak w przypadku poprzednich prezentacji, muzyka odtwarzana będzie z płyt CD i winylowych. W czasie naszego spotkania będziemy korzystali z odtwarzacza kompaktowego firmy Hegel modelu CDP4 MK2, oraz ze źródła analogowego w postaci gramofonu The Funk Firm LSD.
Serdecznie zapraszam na koleją, świetnie zapowiadającą się tegoroczną prezentację, z pieczołowicie dobraną i zestrojoną elektroniką, atrakcyjną różnorodną muzyką oraz z pokaźną ilością informacji o najważniejszych wydarzeniach muzycznych, które niebawem odbędą się w naszym mieście. Dla większości z Państwa będzie to zapewne również okazja do pierwszej obecności w pięknych wnętrzach Narodowego Forum Muzyki.
 
 
 
 
Piotr Guzek


 
„Audiofil 2015” – 4 prezentacja
 
 
Przed nami kolejna czwarta już tegoroczna prezentacja domowej aparatury audio z cyklu „Audiofil”. Odbędzie się ona w dniach 30 31 maja, w godzinach 12 – 20, w sali konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław przy ul. św. Marii Magdaleny 2.   
Po raz drugi w tym roku jej gospodarzem będzie prężnie działający wrocławski Salon Audio Fusić. Za wzmocnienie sygnału odpowiadać będzie  polska elektronika krakowskiego producenta firmy AbysSound. Bazując na niej zaprezentujemy dwa systemy.
Droższy: przedwzmacniacz liniowy - ASP 1000 wraz z  końcówką mocy -  ASX 2000,  przedwzmacniaczem gramofonowym - nowość w ofercie tego producenta - ASV 1600, gramofonem - EAT Forte S i dwoma odtwarzaczami CD: - Esoteric X05, -  Dubiel Acoustic „NIRWANA BATERY”.
Drugi system, tańszy: wzmacniacz zintegrowany ASX 1600 – kolejna nowość w ofercie krakowskiego producenta. Urządzenie wyposażone w wysokiej klasy DAC’a, przedwzmacniacz gramofonowy obsługujący wkładki typu MM/MC oraz przedwzmacniacz słuchawkowy. Integra ta współpracować będzie z odtwarzaczem Blu-ray Oppo - 105D.
Oba systemy zagrają z kolumnami brytyjskiej firmy KEF - modelem  Reference 3 Copper Black. W sercu tego modelu  kryje się najnowsza odmiana przełomowego wynalazku KEF’a: przetwornik Uni-Q MF/HF o punktowym źródle. Wyposażony w najnowocześniejszy głośnik wysokotonowy 25mm (1 cal) z wentylowaną aluminiową kopułką umieszczoną dokładnie w centrum akustycznym i wyrafinowany głośnik średniotonowy 125mm (5 cali), współdziałający w jednym źródle dźwięku, który równomiernie rozchodzi się po całej przestrzeni odsłuchu. Dodając do tego wszystkiego czysty, nisko schodzący, dynamiczny bas, otrzymujemy w efekcie końcowym bardzo spójny, liniowy, realistyczny przekaz muzyczny.
Podczas tej prezentacji będzie także coś specjalnego dla miłośników wysokiej jakości słuchawek. Dzięki obecności przedstawiciela firmy Oppo, w kameralnym  foyer, przed wejściem do głównej sali odsłuchowej, zaprezentowane zostaną trzy systemy słuchawkowe. Dwa stacjonarne wykorzystujące ten sam model wzmacniacza – Oppo HA 1 ze  słuchawkami planarnymi – Oppo PM 1, PM 2 i przenośny wzmacniacz słuchawkowy – Oppo HA 2 z przenośnymi zamkniętymi słuchawkami planarnymi – Oppo PM 3.
         Poniżej wykaz prezentowanych urządzeń:
         I system:
- gramofon: EAT Forte S,
- przedwzmacniacz gramofonowy: AbusSound ASV 1600,
- przedwzmacniacz liniowy: AbysSound ASP 1000,
- końcówka mocy: AbysSound ASX 2000,
- odtwarzacze CD: Esoteric X05, Dubiel Acoustic „NIRWANA BATERY”,
         II system:
- odtwarzacz Blu-ray: Oppo 105D,
- wzmacniacz zintegrowany: ASX 1600,,
Oba systemy grać będą na kolumnach firmy KEF -  Reference 3 Copper Black.
W obu systemach zastosowane będzie okablowanie firm: Enerr, Equilibrium, Cardas, Harmonix.
       Zestawy słuchawkowe:
- wzmacniacz słuchawkowy Oppo – HA1 + słuchawki planarne Oppo - PM1,
- wzmacniacz słuchawkowy Oppo – HA1 + słuchawki planarne Oppo - PM2,
- przenośny wzmacniacz słuchawkowy Oppo – HA2 + słuchawki planarne zamknięte Oppo - PM3.
       Serdecznie zapraszam na tę ostatnią przedwakacyjną prezentację. Jak zwykle muzyka odtwarzana będzie z trzech podstawowych nośników: LP, CD, plików. Dowiecie się Państwo także o najciekawszych koncertach jakie niebawem odbędą się w naszym mieście. Wśród publiczność rozlosowane zostaną cenne upominki. Wstęp wolny! Obecność obowiązkowa!
 
Piotr Guzek

 
„Audiofil 2015” – 3 prezentacja.
 
 
Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na trzecią prezentację domowej aparatury audio p.t. „Audiofil”. Odbędzie się ona w dniach 11 12 kwietnia bieżącego roku, w godzinach 12 – 20, w sali konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. św. Marii Magdaleny 2.
Jej gospodarzem będzie RCM Audio z Katowic. Tej firmy ani jej szefa pana  Rogera Adamka nie trzeba przedstawiać stałym bywalcom „Audoifia”. Wiele razy gościli we Wrocławiu. Wszystkie prezentacje tej firmy były szalenie udane, dopracowane w każdym najmniejszym szczególe. Do tej pory prezentowane poszczególne systemy były budowane  na elektronice Vitusa. Tym razem będzie inaczej. Katowicki RCM zaprezentuje elektronikę bułgarskiej firmy Thrax Audio. Przedwzmacniacz liniowy Dionysos, monobloki Heros pracujące w klasie A, przetwornik D/A Maximinus, oraz tubowe głośniki niemieckiego producenta Odeon Audio No. 28.
Znając i podziwiając zamiłowanie pana Rogera Adamka do analogu, wiem, że i podczas tej prezentacji dominowć będzie myzyka odtwarzana z czarnej płyty. Po raz pierwszy we Wrocławiu zaprezentowany zostanie unikalny gramofon japońskiego producenta –  TechDAS model Air Force Two  – jeden z najciekawszych obecnie produkowanych gramofonów na świecie. Młodszy i tańszy brat referencyjnego modelu Air Force One. Od ubiegłego roku oba te modele są w stałej ofercie  RCA Audio.              
 W Air Force Two wszystkie najważniejsze rozwiązania techniczne zostały przeniesione z modelu referencyjnego. Dla zapewnienia pełnej stabilności rotacji płyty winylowej zastosowano układy podciśnieniowego talerza i poduszki powietrznej w łożysku talerza.  Rozwiązanie to zakłada zrezygnowanie z konwencjonalnych łożysk. Talerz montowany jest tylko na szklanej płycie o polerowanej, płaskiej powierzchni. W tym czasie talerz jest zupełnie nieruchomy. Zmienia się to, gdy tylko zewnętrzna pompa zacznie dostarczać powietrze do gramofonu. Talerz zaczyna unosić się na poduszce powietrznej wynoszącej zaledwie 0,03mm obracając się płynnie. Ponieważ ciężar talerza nie spoczywa w tym czasie na żadnym mechanizmie, nie tylko pozbyto się tarć i wibracji, ale i zapewniono konstrukcji długowieczność. Pompa i tłoczone powietrze spełniają w tym urządzeniu jeszcze inne  ważne funkcji. Po położeniu płyty na talerz i wciśnięciu odpowiedniego przycisku, następuje proces zasysania płyty do talerza w celu wyrównania jej ewentualnych nierówności, co  z kolei eliminuje niepożądane ruchy ramienia w płaszczyźnie poziomej, zapewniając igle znakomite warunki do odczytu/śledzenia rowka. Tłoczone powietrze w tym urządzeniu spełnia jeszcze jedną szalenie ważną funkcję, ma w maksymalny sposób odizolować gramofon od zakłóceń zewnętrznych, z podłoża i nie tylko.  Zastosowane w Air Force Two nóżki znacznie zmniejszają przenoszenie się wibracji z otoczenia na gramofon dzięki swoim właściwościom tłumiącym.  Air Force Two pozwala na instalację dwóch ramion gramofonowych. Ramiona o długości do 10 cali mogą być zamontowane po prawej stronie obudowy. Opcjonalna podstawa na ramię umieszczana z lewej strony   pozwala na zastosowanie ramion o długościach 9, 10 i 12 cali. Oba rodzaje ramion mogą być bez przeszkód zamontowane równocześnie. Do obracania talerza użyto pasek wykonany z nierozciągliwego wypolerowanego poliuretanu. Zapewnia on wyższą precyzję ruchu talerza od swoich gumowych, rozciągliwych odpowiedników. Silnik zastosowany w gramofonie znajduje się w niezależnej obudowie wykonanej w tej samej technologii co chassis, stojąc po lewej stronie. Nad stabilnością obrotów talerza czuwa czujnik, który pozwala wbudowanemu mikroprocesorowi na korygowanie obrotów o najdrobniejsze wartości w czasie rzeczywistym. Dostępne są prędkości 33 1/3 i 45 obrotów na minutę. Dodatkowo możliwa jest zmiana wysokości odtwarzanego dźwięku, do 10% w krokach wynoszących 0,1%. Zasilacz gramofonu, kompresor i pompa powietrza znajdują się w oddzielnej obudowie. Wysokiej jakości pompa i grube ścianki zapewniają wyciszenie jakichkolwiek odgłosów pracy. W tej samej obudowie znajduje się również skraplacz, przez który przechodzi powietrze wydostające się z pompy przed trafieniem do gramofonu. Suma wszystkich rozwiązań mówi jasno – Air Force Two to idealna realizacja wizji tańszego odpowiednika ich przełomowego modelu.  Podczas prezentacji gramofon uzbrojony będzie w ramię Schrödera BD karbon 9/4 i wkładkę TechDAS TDC 01 TI.
Będzie coś także dla zwolenników cyfry, miłośników płyty CD. Będą one odtwarzane na wysokiej jakości transporcie paskowym CEC TL 3.
Poniżej pełny wykaz prezentowanych urządzeń:
- gramofon Air Force Two, ramię Schröder BD karbon 9/4, wkładka TechDAS TDC 01 TI,
-  przedwzmacniacz gramofonowy RCM Theriaa,
-  CD transport CEC TL 3,
-  przetwornik D/A Thrax Audio Maximinus,
-  przedwzmacniacz liniowy Thrax Audio Dionysos,
-  monobloki pracujące w klasie A Thrax Audio Heros,
-  tubowe kolumny głośnikowe Odeon Audio No.28,
-  okablowanie: Furutech, Argento Audio, Organic Audio.
         Bliższe informacje dotyczące wyżej wymienionych urządzeń, znajdziecie Państwo na stronie firmy RCM Audio: www.rcmaudio.pl .
         To będzie kolejna bardzo rzetelnie przygotowana prezentacja w wykonaniu firmy RCM Audio z Katowic. Większość urządzeń zobaczycie  i usłyszycie Państwo   po raz pierwszy na wrocławskim „Audiofilu”. Podobnie jak w przypadku wszystkich naszych poprzednich spotkań czeka nas pokaźna dawka znakomitej różnej muzyki, a także spora ilość informacji o zbliżających się najważniejszych wydarzeniach koncertowych, które niebawem odbędą się we Wrocławiu.
         11 – 12 kwietnia, sobota - niedziela, w godzinach 12 -20, sala konferencyjna Hotelu Qubus, W-w. ul. św. Marii Magdaleny 2, wstęp wolny!
Serdecznie zapraszam
Piotr Guzek.
                    
 

 
 
„Audiofil 2015” – 2 prezentacja.
 
 
        Przed nami kolejna, druga tegoroczna prezentacja domowej aparatury audio p.t. „Audiofil”. Odbędzie się ona w dniach 14 – 15 marca bieżącego roku, w godzinach 12 – 20, w sali konferencyjnej Hotelu Qubus – Wrocław ul. św. Marii Magdaleny 2.
        Jej gospodarzem będzie polsko czeska spółka VOICE z Cieszyna.
Dystrybutor takich firm  jak: Primare, Pro-Ject, Cardas Audio, REL, EAT, Audiovector, Cabasse, EZ Acoustics.
We Wrocławiu nasi goście zaprezentują szalenie ciekawy system oparty na elektronice szwedzkiej firmy Primare. To niezwykle nowoczesne urządzenia, przez swoją wielofunkcyjność są wyjątkowo wygodne w eksploatacji. Zagrają flagowe urządzenia tego cenionego producenta  z serii 60.
Muzyka odtwarzana będzie z trzech podstawowych nośników. Za jakość dźwięku z płyt CD i plików odpowiadać będzie odtwarzacz wielkoformatowy Primare BD32 MKII. Zaś za tor analogowy gramofon firmy Pro-Ject X-tension 9 EVO Super Pack – łowca nagród, w tym bardzo prestiżowej - EISA 2014/2015 + Phono Box RS (preamp) + Power Box RS Phono (dedykowany zasilacz).
Po raz pierwszy także podczas pięcioletniej historii naszych spotkań zaprezentujemy szczytowy model kolumn duńskiego producenta Audiovector  - SR6  Avantgarde Arrete.
Audiovector - to duńska wizytówka i synonim dążenia do perfekcyjnego brzmienia. Od prawie 40 lat, ta kopenhaska manufaktura głośnikowa zyskuje coraz większe uznanie i popularność na wszystkich kontynentach dzięki indywidualnemu podejściu do tworzenia każdej nowej konstrukcji, począwszy od skomplikowanych rozwiązań inżynierskich, a kończąc na doskonałych projektach wzorniczych. 
Za sukcesem marki Audiovector stoi grupa doświadczonych projektantów i inżynierów m.in. Ole Klifoth - założyciel, główny konstruktor, designer i obecny szef firmy.
Wszystkie produkty Audiovector powstają według ściśle przestrzeganych zasad i wartości firmy. Ole Klifoth uważa, że istnieją ewidentne zależności pomiędzy wydajnością kolumn głośnikowych, a ich ręcznym wykonaniem, dlatego wszystkie tworzone w Danii zestawy głośnikowe budowane są wyłącznie ręcznie w oparciu o najlepsze komponenty.
Posiadacze kolumn głośnikowych tej firmy, mogą unowocześnić pierwotną wersję i dostosować charakter brzmienia do własnych potrzeb zamawiając ulepszoną wersję głośników, zwrotnic oraz okablowania w ramach projektu IUC (Individual Upgrade Concept).
        Poniżej wykaz wszystkich prezentowanych urządzeń:
  • przedwzmacniacz Primare PRE60,
  • końcówka mocy Primare A60,
  • odtwarzacz wielo-formatowy Primare BD32 MKII
  • zestaw głośnikowy Audiovector SR6 Avantgarde Arrete,        
  • gramofon Pro-Ject Xtension 9 Evo SP,
  • Pro-Ject PhonoBox RS + PowerBox RS Phono,
  • okablowanie Cardas Audio z serii Clear.
        Atrakcją najbliższej prezentacji będzie także spotkanie z panem Wojtkiem Siwkiem, który przedstawi program tegorocznej edycji 51 JnO. Jego wizyta zaplanowana jest na sobotę około godziny 14-tej.
        Obecność obowiązkowa, wstęp wolny, serdecznie zapraszam!
 
Piotr Guzek
 
 
 

 
  
 
 
„AUDIOFIL 2015”
 
        Piotr Guzek IMPRESARIAT, zaprasza na kolejny, piaty już, roczny cykl prezentacji domowej aparatury audio p.t. „Audiofil”.
W 2015 roku zaplanowanych jest sześć dwudniowych weekendowych spotkań. Pierwsze cztery, od lutego do maja włącznie, odbędą się w sali konferencyjnej (Ip.), w Hotelu Qubus, Wrocław ul. św. Marii Magdaleny 2. Dwie ostatnie powakacyjne, we wrześniu i październiku, w sali GREEN ROOM (poziom O), w Narodowym Forum Muzycznym, Wrocław plac Wolności 1. Podobnie jak w latach ubiegłych, spotkania odbywać się będą w godzinach 12 -20. Na wszystkie wstęp będzie wolny.
 Poniżej wykaz terminów poszczególnych spotkań:
- 7/8 lutego,
- 14/15 marca,
- 11/12 kwietnia,
- 30/31 maja,
- 26/27 września,
- 17/18 października.
        Już pierwsza tegoroczna prezentacja zapowiada się szalenie atrakcyjnie. Jej gospodarzami będą: wrocławski Salon Audio „FUSIC” i
krakowski Audio Center Poland -  dystrybutor tak uznanych firm jak między innymi: Arcam, Cambridge Audio, Naim, The Chord Company, Monitor Audio, Wireworld, Ultrasone, TAD.
Dzięki operatywności gospodarzy, po raz pierwszy w kraju, zaprezentujemy unikalną elektronikę brytyjskiej firmy Naim Audio – urządzenia z serii STATEMENT. To szczytowe wyroby tego znakomitego producenta, produkowane na  konkretne zamówienie. Można je zobaczyć i posłuchać na specjalnych prezentacjach. Zazwyczaj na najbardziej prestiżowych świtowych targach sprzętu audio.
Naim Audio to firma rdzennie brytyjska. Tak brytyjska jak Rodzina Królewska, Aston Martin, czy agent 007: konsekwentna, wierna swoim zasadom i z jednej strony tradycyjna do bólu, a z drugiej – dostosowująca się do nowych czasów.
Nazwa firmy wywodzi się od skrótu  wyrażenia New Adventures In Music, czyli „Nowe przygody w muzyce”.
 Założona w latach 60 przez Julien’a Vereker’a  z ówczesnym dyrektorem zarządzającym Paul’em Stephenson’em  zajmujący się wówczas nagrywaniem występów lokalnych muzyków w miejscach publicznych i niezadowolony z osiągniętych rezultatów brzmieniowych, postanowił założyć firmę, która zrewolucjonizuje świat hi-fi.
 Pierwszym urządzeniem wyprodukowanym przez firmę był legendarny wzmacniacz NAP 250, w zmodyfikowanej postaci, produkowany do chwili obecnej.
Obecnie Naim Audio zajmuje się projektowaniem i produkcją urządzeń takich jak: odtwarzacze płyt CD, odtwarzacze HDD oraz strumieniowe, wzmacniacze, akcesoria gramofonowe, kable, kolumny głośnikowe, a także dopasowane designersko i inżynieryjnie stoliki pod sprzęt. Kolejne odnogi działalności to: wyposażenie systemów multiroom oraz nagłośnienie samochodowe, zaprojektowane specjalnie na potrzeby marki Bentley.
Całkiem osobną odnogą firmy jest prężnie działająca wytwórnia płytowa Naim Label, wydająca szerzej nieznanych brytyjskich artystów i dysponująca własnymi, doświadczonymi realizatorami dźwięku.
Naim Audio to jedna z niewielu firm z tzw. tradycyjnego nurtu brytyjskiego, które weszły przebojem w XXI wiek, do tego wytwarzając cały swój asortyment pod jednym dachem – firma liczy trochę ponad 100 osób, a jej siedziba znajduje się w niewielkiej miejscowości Salisbury na południu Wielkiej Brytanii.
Olbrzymi sukces handlowy Naima należy tłumaczyć faktem rygorystycznego przestrzegania założeń technicznych firmy. Należą do nich:
 - kładzenie nacisku na odwzorowanie zjawisk związanych z domeną czasową odtwarzanej muzyki – tzw. . współczynnik PRAT, czyli „Pace, Rhythm And Timing”, co można przetłumaczyć jako „szybkość, rytm i spójność”;
 - pozornie niewielka moc poszczególnych wzmacniaczy, ale z odpowiednim naciskiem kładzionym na ich olbrzymią wydajność  prądową – wszystkie konstrukcje pracują w tzw. klasie AB, w ten sposób zaprojektowane, zapewniają odpowiednie wysterowanie większości zestawów głośnikowych. Naimowskie 50 W przy 8 ohmach oznacza  prawie 90 W przy 4 ohmach;
 - stosowanie osobnego zasilania w poszczególnych urządzeniach w celu uniknięcia powstawania interferencji elektromagnetycznych wewnątrz nich – takie rozwiązanie wymusza modułową budowę danego systemu.
Podobnie jak w przypadku poprzednich prezentacji muzyka odtwarzana będzie z trzech podstawowych nośników: z płyt CD, plików i płyt winylowych. Oprócz naszych ulubionych sprawdzonych szalenie różnych nagrań, usłyszymy wiele nowości. Dowiecie się także Państwo o najciekawszych koncertach/wydarzeniach muzycznych jakie niebawem odbędą się w naszym mieście.
Poniżej wykaz prezentowanych urządzeń:
- Naim CDX2 oraz Naim Supercap - odtwarzacz CD,
- Naim Superline - przedwzmacniacz gramofonowy,
- Naim NDX + XPS - odtwarzacz strumieniowy,
- TAD Compact Reference - kolumny głośnikowe,
- The Funk Firm LSD + FXR – gramofon,
- Wireworld, Chord oraz Naim – okablowanie.
        Ważnym podkreślenia jest fakt, że cały system Naima zestrojony będzie przez Jason’a Gould’a, który specjalnie w tym celu przyleci do nas z Wielkiej Brytanii.
        Serdecznie zapraszam, sobota niedziela, 7/8 lutego, sala konferencyjna, w Hotelu Qubus, Wrocław ul. św. Marii Magdaleny 2.

Obecność obowiązkowa!
 
--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x--x-

Siódma  prezentacja z cyklu „Audiofil” 4 – 5.10.2014r.
 
 
Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza na ostatnią tegoroczną prezentację z cyklu „Audiofi”. Odbędzie się ona w dniach 4 – 5 października, w godzinach 12.00 – 20.00, w stałym miejscu naszych spotkań, w Radisson Blu Hotel Wrocław ul. Purkyniego 10, w Sali Konferencyjnej „Akademia”, na pierwszym piętrze.
Jej gospodarzem będzie kolejna wrocławska firma Galeria Audio-  dystrybutor na Polskę firm takich jak: Bauer Audio, Manley Labs, Leema Acoustics, Chang Lighspeed, Davone.
Galeria Audio jest szalenie elastyczna dla swoich klientów. Sprzedaje urządzenia nowe, prowadzi sprzedaż komisową, przy zakupie nowej aparatury w rozliczeniu przyjmuje sprzęt używany, na specjalne zamówienia kompletuje całe systemy.
         Podczas siódmej ostatniej tegorocznej prezentacji zaprezentowany zostanie następujący system:
- gramofon dps2 Bauer Audio z firmowym ramieniem i wkładka Zyx 100,
- phono stage Manley Labs Steelhead,
- źródło cyfrowe Leema Antila II,
- przedwzmacniacz liniowy Manley Neoclassic 300B,
- monobloki Manley Neoclassic 250,
- kolumny Davone Ray-s, nowa wersja trójdrożna,
- kable zasilające i filtr sieciowy amerykańskiej firmy Chang Lightspeed,
- kable głośnikowe i sygnałowe firmy Chord.
 
         Koniecznie przynieście Państwo swoje ulubione nagrania, będzie możliwość konfrontacji płyt winylowych, CD i plików.
 
         Wstęp wolny, serdecznie zapraszam!
 
                                                            Piotr Guzek   
 
 

 

Szósta prezentacja z cyklu „Audiofil” 27 – 28.09.2014r.
 
 
Szósta prezentacja z cyklu „Audiofil”, zapowiada się szczególnie atrakcyjnie. Odbędzie się ona w ostatni weekend września, w dniach 27 – 28.09., w godzinach 12.00 – 20.00, w Sali  „PAPIESKA” w Hotelu im. JANA PAWŁA II, usytuowanego  na Ostrowie Tumskim, przy ul. Św. Idziego 2 we Wrocławiu. Przepraszamy za zmianę  stałego miejsca naszych spotkań!
Gospodarzem prezentacji będzie wrocławska firma Moje Audio . To właśnie dzięki jej operatywności będziemy gościć we Wrocławiu jedną z najciekawszych postaci  angielskiej sceny audio, właściciela i głównego konstruktora marek: ISOL-8 oraz Trilogy Audio pana Nica Poulsona. Będzie to premiera tych firm na polskim rynku.
Nic Poulson zdobywał swoje doświadczenie pracując przez wiele lat jako inżynier w jednym z najsłynniejszych studiów nagraniowych na świecie, Studiu BBC.
We Wrocławiu zaprezentowane będą prawie wszystkie urządzenia marki Isol-8 w tym systemy filtrowania MiniSub Wave, MiniSub Axis, SubStation Integra a także topowe rozwiązania marki SubStation LC  oraz SubStation HC. Zachęcam do odwidzenia strony internetowej producenta: www.isol-8.co.uk .  Będzie to znakomita okazja do dyskusji na temat znaczenia zasilania w każdym systemie audio.
System dźwiękowy jaki zaprezentujemy będzie składał się z zestawu dzielonego marki Trilogy Audio – www.trilogyaudio.com . Firmy założonej przez Nica Poulsona 25 lat temu.
Wzmacniaczy mocy  992, przedwzmacniacza liniowego 908 oraz przedwzmacniacza gramofonowego 907.  
Jako źródła sygnału użyjemy kultowego już gramofonu  marki The Funk Firm – www.thefunkfirm.co.uk - modelu LSD.
Odtwarzanie srebrnego krążka zapewni odtwarzacz AMR-CD77.1  Sercem tego odtwarzacza jest “król wielobitowców” – klasyczny przetwornik cyfrowo-analogowy Philips TDA 1541A
Kolumny na prezentacje przyjadą do nas specjalnie z Austrii z firmy Trenner and Friedl - www.trenner-friedl.com . Po raz pierwszy w kraju usłyszymy model ISIS.
        Kolejną atrakcją  spotkania będzie także prezentacja  urządzeń plikowych marki Lumin, marki stworzonej przez firmę Pixel Magic Systems.
Urządzenia zostały już entuzjastycznie docenione przez redaktorów 6moons, Computer Audiophile oraz Highfidelity. 
W czasie pokazu będziemy korzystać z okablowania  japońskiej marki Harmonix oraz okablowania Tellurium Q raz Isol-8.
Cała elektronika ustawiona będzie na stolikach warszawskiej firmy Audio Philar.
Zatem zapowiada się kolejne bardzo ciekawe spotkanie obfitujące w szereg premier,  podczas którego muzyka odtwarzana będzie z trzech podstawowych nośników, a za dopasowanie zasilania do elektroniki  odpowiadać  będzie jedna osoba – konstruktor tych urządzeń – Nic Poulson. 
Serdecznie zapraszam: 27 – 28 września bieżącego roku, w godzinach 12.00 – 20.00, w Sali „PAPIESKA”, w Hotelu im. JANA PAWŁA II, Wrocław ul. Św. Idziego 2, wstęp wolny! 
         
 
Piotr Guzek.

 


 

Piąta prezentacja z cyklu „Audiofil” 31.05. – 1.06.2014r.
 
 
Kolejna, piąta prezentacja z cyklu „Audiofil”, zapowiada się szalenie atrakcyjnie. Odbędzie się ona w najbliższy weekend, w dniach 31 maja i 1 czerwca, w godzinach 12.00 – 20.00, w Sali Konferencyjnej „Akademia” w Radisson Blu Hotel – Wrocław ul. Purkyniego 10.
Podobnie jak podczas poprzedniej prezentacji za wzmocnienie dźwięku odpowiadać będą urządzenia lampowe. Tym razem będą to przedwzmacniacz i końcówki mocy firmy Wall Audio Tube Technlogy z Freiburga. Właściciel firmy pan Andreas Wall, a dla nas wrocławian Marek Wall, jest stałym bywalcom naszych cyklicznych spotkań osobą  znaną. Jego prezentacja w 2012 roku, jeszcze w Hotelu „Sofitel”, została bardzo ciepło przyjęta! Tym razem we Wrocławiu zaprezentowana będzie najnowsza wersja jego przedwzmacniacza  lampowego Opus 88 oraz odbędzie się premiera monobloków Opus M50 Parallel Single Endet. W odróżnieniu do poprzedniej prezentacji, podczas której graliśmy na monoblokach firmy Audio Note SE, w tych monoblokach na wejściu sygnał będzie wzmacniany jednocześnie/równolegle na więcej niż jednej lampie mocy. Konkretnie dwóch triodach 6C33.
 Wraz z elektroniką lampową przyjadą do naszego miasta zestawy głośnikowe  niemieckiej firmy – Blumenhofer Acoustics, model Genuin FS 2, znany z pierwszej tegorocznej prezentacji gramofon firmy Dr. Peickert Analogue – model Blackbird  z ramieniem KuzmyStagi 313 i wkładką  firmy van den HulMC One Special.
Wrocławski Salo Audio „FUSIC”, współgospodarz spotkania dostarczy pozostałe niezbędne elementy: świetnie oceniony odtwarzacz CD – Aram CD37/SACD, drugi zestaw kolumn – Triangla Signature Delta, kondycjoner sieciowy Enerr ACPOINT ONE, stolik Rogoz Audio, niezbędne kable zasilające, interkonekty, głośnikowe.
Dzięki uprzejmości firmy  ASUS Polska Sp z o.o. ponownie zaprezentowany będzie  Asus Essence 3 Hi Fi USB DAC. Tym razem poświęcimy temu urządzeniu więcej uwagi. Wykorzystamy je jako przedwzmacniacz, jako sam DAC + zewnętrzny transport CD, jako odtwarzacz plików.
Zatem przed nami kolejna bardzo ciekawa prezentacja, z atrakcyjną muzyką odtwarzaną z trzech nośników: winylu, płyt CD i plików.
 
 
 
 
Poniżej wykaz prezentowanych urządzeń:
- odtwarzacz CD – Aram CD37/ACD,
- odtwarzacz plików, DAC, przedwzmacniacz – Asus Essence 3 Hi Fi USB DAC,
- gramofon Dr. Feickert, model Blacbird, z ramieniem Kuzma Stagi 313, z wkładką van den Hul -  MC One Special,
- przedwzmacniacz lampowy Wall Audio  Tube TechnologyOpus 88,
- monobloki Wall Audio TechonolgyOpus M 50 Parallel Single Endet,
- zestawy głośnikowe: Blumenhofer Acoustics – model Genuin FS 2, Triangle Signature Delta,
- kondycjoner sieciowy – Enerr ACPOINT ONE,
- stolik – Rogoz Audio,
- kable zasilające, interkonekty, kable głośnikowe – ich dobór zostanie ustalony podczas strojenia całego systemu.
 
        Wstęp wolny, serdecznie zapraszam!
 
 
Piotr Guzek.

 

 

Czwarta prezentacja z cyklu „Audiofil” 26 – 27.04.2014r.
 
 
        Gospodarzem najbliższej, czwartej już w tym roku prezentacji, będzie warszawska firma Szemis Audio Konsultant. Firma znana
i szanowana przede wszystkim za wprowadzenie na rynek krajowy urządzeń wielu renomowanych firm takich jak: Audio Note, Sugden, Michell Engineering, Simon Yorke, ZYX
Szef firmy, pan Wojciech Szemis zajmuje się sprzętem audio od 1988 roku. W latach 80 – tych, w czasach ogólnego zachwytu płytą kompaktowa, dokonał ważnego odkrycia - gramofon łódzkiej firmy GS 464 z igłą MF 104 brzmi dużo lepiej od bardzo dobrego japońskiego odtwarzacza płyt kompaktowych z napisem „signature”.
Ważnym faktem było poznanie w 1990 roku Petera Qvortupa – późniejszego szefa Audio Note UK. Współpracę rozpoczęto jesienią 1990 roku, natomiast rok później powstała firma Szemis Audio Konsultant.
Od samego początku swojej działalności firma sprowadzała do Polski wyłącznie urządzenia, które przede wszystkim charakteryzowało brzmienie, które umożliwiały głębokie przeżywanie i rozumienie odtwarzanej muzyki. Takie było i jest motto firmy.
Obecna oferta firmy jest bardzo bogata: urządzenia lampowe i tranzystorowe, źródła analogowe i cyfrowe, zestawy głośnikowe, okablowanie, sprzęt nowy i używany, fachowe doradztwo.
       
Podczas wrocławskiej prezentacji zaprezentowane zostaną dwa systemy:
I.
odtwarzacz CD: CDT-3 z DAC 2.1X Signature,
gramofon AN-TT-2 z zasilaczem PSU-2, ramieniem ARM-Three i wkładką IQ-3 ewentualnie IO-2,
przedwzmacniacz M2 Phono,
monobloki Quest Silver,
kolumny: AN-E SPE HE lub AN-E SEC Silver
kable srebrne
 
 
 
 
II.
gramofon Helius z ramieniem Helius,
wzmacniacz Meishu Silver,
kolumny AN-E.
 
        Dzięki uprzejmości firmy ASUS Polska Sp z o.o., specjalnie na potrzeby   naszych tegorocznych wrocławskich prezentacji, zostało mi nieodpłatnie wypożyczone urządzenie – Asus Essence 3 Hi FI USB DAC. Już w lutym Asus został Państwu pokazany. Wtedy celowo, nie doszło do odsłuchu, gdyż urządzenie było od paru dni we Wrocławiu, przepracowało w moim prywatnym systemie zaledwie kilkanaście godzin więc nie było dostatecznie wygrzane. Obecnie ma już za sobą wiele tygodni ostrej pracy. Zostało sprawdzone w roli przedwzmacniacza, przedwzmacniacza + DAC, odtwarzane były na nim pliki. Asus będzie integralną częścią systemów prezentowanych podczas wszystkich czterech pozostałych tegorocznych prezentacji.      
 
Audiofil odbędzie się w dniach 26 – 27 kwietnia, w godzinach 12.00 – 20.00, w Sali Konferencyjnej „Akademia”, w Radisson Blu Hotel, ul. Purkyniego 10, 50-156 Wrocław.
 
Wstęp wolny! Serdecznie zapraszam!
 
 
Piotr Guzek
 
 


 

Trzecia prezentacja z cyklu „Audiofil” – 1 - 2.03.2014r.
 
 
        Zapraszam serdecznie na kolejną, trzecią już w tym roku prezentację domowej aparatury audio – „Audiofil”. Odbędzie się ona w pierwszy weekend marca, w dniach 1 – 2.03. b.r. Jej gospodarzem będzie firma „Audiofast” z Łodzi. Dystrybutor najwyższej jakości sprzętu hi-end audio, wielu legendarnych i uznanych marek z całego świata takich jak między innymi: AUDIO RESEARCH, DCS, USHER AUDIO, VANDERSTEEN, AYRE, PRIMALUNA, SHUNYATA RESEARH, DAN D’ AGOSTINO, WILSON AUDIO.
        Nie ukrywam, że sporo sobie obiecuję po tej prezentacji gdyż między innymi zaprezentowana zostanie znakomita elektronika DAN’A D’ AGOSTINO. To obok Nelsona Pass’a – Pass Labs jedna z najważniejszych postaci/twórców współczesnych wzmacniaczy i przedwzmacniaczy. Założyciel i wieloletni właściciel firmy Krell Industries, którą założył wraz ze swoją żoną Rondi w 1970 roku, w której przez wiele lat szefem projektów technicznych był jego najstarszy syn Bren.
Rozstanie państwa D’ Agostino z własną firmą wywołało w branży  sporą sensację. Na efekty ich odejścia - czy też wyprowadzenia, wyrzucenia - nie trzeba było długo czekać. W 2010 roku na wystawie CES w Las Vegas zaprezentowany został wzmacniacz Momentum  wykonany w ramach nowego projektu Dan D’ Agostino Master Audio Systems.
Wszystkie produkowane pod tym szyldem urządzenia: monobloki – Momentum, stereofoniczne końcówki mocy – Momentum Stereo, przedwzmacniacze liniowe - Momentum Pre,  zbierają znakomite recenzje na całym świecie. Świente rozwiązania techniczne, piękne wzornictwo, niepowtarzalne brzmienie.
        Poniżej szczegółowy wykaz prezentowanych urządzeń:
- rolę źródła cyfrowego dźwięku będzie pełnić zestaw MSB Technology      Diamond DAC wraz z transportem MSB Signature Data CD IV,
- zestawy głośnikowe Wilson Audio ALEXIA oraz zestaw elektroniki złożonej z przedwzmacniacza Dan D’Agostino Pre i końcówki mocy Dan D’Agostino Stereo,
 
 
 
 
- wszystkie komponenty zostaną spięte wielokrotnie nagradzanym okablowaniem firmy Shunyata interkonect oraz kablem głośnikowym Anaconda serii Z-TRON,
- rolę kondycjonera będzie pełnić bezkonkurencyjny model PowerCell Galileo LE produkcji Synergistic Research,
- w prezentacji wykorzystamy podstawy Tranquility Base, zasilacz aktywnego ekranowania Transporter Ultra SE oraz rezonatory akustyczne Acoustic Art firmy Synergistic Research,
- całość sprzętu będzie posadowiona na stoliku antywibracyjnym Exoteryc firmy Artesania Audio.
        Dokładny opis poszczególnych urządzeń znajdziecie Państwo na stronie internetowej firmy Audiofast: www.audiofast.pl .
        Serdecznie zapraszam! 1 – 2 marca, w godzinach 12.00 – 20.00, Sala Konferencyjna Akademia, Radisson Blu Hotel, Wrocław, ul. Purkyniego 10, wstęp wolny!
 
 

 
 
Druga prezentacja z cyklu „Audiofil” – 15/16.02.2014r.
 
 
Przed nami kolejna, druga już w tym roku prezentacja, a ja cały czas mam jeszcze w pamięci to co wydarzyło się w styczniu. Pewnie dla tego, że było to spotkanie bardzo udane. Dopisała publiczność, w ciągu soboty i niedzieli odwiedziło nas około 300 osób, po wielu nagraniach szczególnie tych odtwarzanych z płyt winylowych w mono, rozlegały się rzęsiste brawa, entuzjastyczne okrzyki, pozytywnym komentarzom nie było końca! Mnie szczególnie utkwiły w pamięci trzy płyty: Kwartet Zbyszka Namysłowskiego, wydany w ramach szacownej serii „Polish jazz” z 1962 roku, płyta Skaldów p.t. „Cała jesteś w skowronkach” z 1967 roku i ostatnia zaprezentowana czarna płyta zamykająca niedzielną prezentację: Dave Brubeck (1920-2012): Time Out!. Te trzy płyty zabrzmiały wybornie, wspaniała czystość, dynamika, ilość informacji, muzykalność! O samej muzyce już nie wspomnę, bo przecież to mistrzowie poszczególnych gatunków. Wielkie brawa dla Pana Rogera Adamka i jego wspaniałych współpracowników, dla firmy RCM Audio z Katowic. Kawał znakomitej roboty.                  
No a teraz parę słów na temat tego co zobaczymy i co usłyszymy podczas najbliższej prezentacji, która odbędzie się w dniach 15-16 lutego. Jej gospodarzem będzie warszawska firma/sklep Audio Forte.
Firma szalenie znana i ceniona wśród szerokiego grona audiofili.
Istnieje od 1998 roku, początkowo zajmowała się produkcją podstawek i stożków wibracyjnych. W 2001 roku produkty te zostały nagrodzone „Wyróżnieniem 2001 roku” przez miesięcznik „Hi-Fi i Muzyka”.
Obecnie prowadzi własny salon w Warszawie przy ul. Rejtana 7/9.
Jest niezależnym sklepem, o bardzo szerokiej ofercie handlowej. Miedzy innymi sprzedaje wyroby/urządzenia tak uznanych producentów jak:
ACOUSTIC SOLID, AHP, ATOLL, AUDIOTECHNICA, BALTLAB, BEYERDYNAMIC, CAMBRIDGE AUDIO, CARDAS, DALI, DENON, DNM RESON, EICHMANN, ENERR, FURUTECH, GIGAWATT, GOLDRING, GRAHAM SLEE, HARMONIX, HANNL, LIVING VOICE, MAGNEPAN INC, MIT CABLES, NITTY GRITTY, NAD, OPUS 3, ORTOFON, PRIMARE, PRO-JECT, RESON, SUMIKO, VAP...
We Wrocławiu firma Audio Forte zaprezentuje następujący system:
- gramofon Acoustic Solid Small z wkładką Nagaoka MP 500,
- przedwzmacniacz gramofonowy Acoustic Solid /Graham Slee Era Gold V,
 
 
- ATOLL PR 400  – przedwzmacniacz,
- ATOLL AM 400 x 2 sztuki – końcówki mocy,
- ATOLL CD 400 – odtwarzacz CD,
- ATOLL ST 200 – streamer,
- ATOLL AM 200 – końcówka mocy,
- MAGNEPLANAR MG 3.7 – zestaw głośnikowy,
- MAGNEPLANAR MG 12 + DWM (głośnik basowy).
- okablowanie całości EQUILIBRIUM + ENERR.
Muzyka odtwarzana będzie z trzech nośników: z płyt winylowych, CD i plików.
 Audio Forte zapewni także podczas prezentacji stoisko płytowe z bardzo atrakcyjnymi płytami winylowymi i płytami CD.
        Dzięki uprzejmości FIRMY ASUS POLSKA już podczas tego spotkania, a także  na wszystkich kolejnych tegorocznych prezentacjach będziemy mogli posłuchać muzyki z urządzenia – ASUS Essence 3.
        Bardzo serdecznie zapraszam, 15-16 lutego bieżącego roku, w godzinach 12.00 – 20.00, Sala Konferencyjna „Akademia”, Radisson Blu Hotel, Wrocław ul. Purkyniego 10. Wstęp wolny!
 
                                    Piotr Guzek


 
„AUDIOFIL 2014”
 
 
       Piotr Guzek IMPRESARIAT serdecznie zaprasza na tegoroczny cykl prezentacji domowej aparatury audio pt. „AUDIOFIL”.
Podobnie jak w roku ubiegłym wszystkie prezentacje odbędą się w Sali Konferencyjnej „Akademia” ( na I piętrze), w Radisson Blu Hotel, 50-156 Wrocław, ul. Purkyniego 10.
W ramach całego cyklu odbędzie się siedem dwudniowych, weekendowych prezentacji, wszystkie w godzinach 12.00 -20.00, na wszystkie wstęp dla publiczności będzie nieodpłatny!
 Poniżej wykaz terminów wszystkich tegorocznych spotkań:
 18/19.01.
 15/16.02. 
 01/02.03.  
 26/27.04.
 31.05/01.06.  
 27/28.09. 
 04/05.10.
        Ich gospodarzami będą:
 - w styczniu RCM z Katowic – www.rcm.com.pl ,
 - w lutym Audio Forte z Warszawy – www.audioforte.com.pl ,
 - w marcu Audiofast z Łodzi – www.audiofast.pl ,
 - w kwietniu Szemis Audio Konsultant z Warszawy – www.szemis.pl ,
 - przełom maja i czerwca Wall Audio TUBE TECHNOLOGY z Freiburga – www.wallaudio.de ,
 - we wrześniu Moje Audio z Wrocławia – www.mojeaudio.pl ,
 - w październiku Galeria Audio z Wrocławia – www.galeriaaudio.pl .
        Zgodnie z obecnymi tendencjami panującymi w świecie audio, muzyka na poszczególnych prezentacjach odtwarzana będzie z płyt winylowych, płyt cd oraz z plików wysokiej rozdzielczości.
        Podobnie jak w latach ubiegłych oprócz prezentacji poszczególnych systemów, prezentacji bardzo różnych znakomitych nagrań, informować będziemy Państwa o najważniejszych wydarzeniach muzycznych organizowanych we Wrocławiu oraz w kraju.
        Udział w tegorocznych „Audiofilu” potwierdzili: krajowi wydawcy płyt, realizatorzy nagrań, muzycy, krytycy muzyczni, organizatorzy koncertów/festiwali.
        Podczas spotkań czynne będą stoiska płytowe z bardzo atrakcyjną ofertą. Bywalcy imprezy mogą liczyć na wiele bardzo atrakcyjnych niespodzianek!
        I już na sam koniec podaję dokładny wykaz sprzętu, który zaprezentowany zostanie na pierwszym tegorocznym spotkaniu w dniach 18 – 19 stycznia br. RCM Audio zaprezentuje:
 - wzmacniacze:
Alluxity  Pre Amp One i Power Amp One
Vitus Audio SIA-025,
 - kolumny
Gauder Akustik   Arcona  100,
 - gramofony:
Dr. Feickert Analog z Morch Dp-8,
Thales TTT-C  z Simplicity
,
 - wkładka
Miyajima,
- odtwarzacz cd
CEC CD-3N,
 - kable:
Furutech, Organic Audio, Argento Audio,
 - stoisko płytowe – WINYL GOLDMINE www.vinylgold.pl .
       
 
Informacje o „Audiofilu” umieszczane będą na:
www.piotrguzekimpresariat.pl,
www.soundrebels.com,
www.stereolife.pl,
www.pik.pl,
www.highfidelity.pl,
w piątkowym dodatku „Co jest grane” wrocławskiego wydania Gazety Wyborczej,
w Sklepie muzycznym De’Molika, W-w, ul. Kazimierza Wielkiego 65.
 
Serdecznie zapraszam!
         
 
PIĄTE SPOTKANIE

Piąta prezentacja z cyklu „Audiofil”.

Piotr Guzek MPRESARIAT zaprasza na piątą i ostatnią w tym roku prezentację domowej aparatury audio z cyklu „Audiofil”.
Odbędzie się ona w pierwszy weekend października, w dniach 5.-6.10., w Radisson Blu Hotel, przy ul. Purkyniego 10, 50-156 Wrocław, w Sali Konferencyjnej „Akademia”, na I. piętrze, w godzinach 12.00 – 20.00.
Tym razem gospodarzem będzie prężnie działająca wrocławska „Galeria Audio”, która sama przedstawia się jako miejsce, w którym można nie tylko zakupić dobrej klasy sprzęt na każdą kieszeń, wymienić aktualnie posiadany system na nowy, ale które jest również miejscem spotkań towarzyskich przy dobrej kawie.
Zaprezentowane zostaną dwa zupełnie różne systemy. Jeden zbudowany w oparciu o elektronikę półprzewodnikową brytyjskiej firmy Leema Acoustic, drugi składający się z urządzeń lampowych amerykańskiej firmy Manley Labs. Oba systemy współpracować będą z duńskimi kolumnami Davone Audio.
Wykorzystaną zostaną dwa modele tego producenta, mniejsze Davone Ray i większe Davone Grande. W obu systemach muzyka odtwarzana będzie z odtwarzacza CD - Leema Antila II i gramofonu dps 2 niemieckiej firmy Bauer Audio.
Piąta tegoroczna prezentacja stworzy możliwość zapoznania się przede wszystkim z urządzeniami krótko istniejącymi na polskim rynku audio. Co warto o nich wiedzieć?
Lema Acoustic  to założona w 1998 roku przez dwóch inżynierów BBC firma, której pierwszy produkt, monitory studyjne Xen, przeznaczony był na rynek profesjonalny. Sława tych niewielkich zestawów bardzo szybko dotarła do entuzjastów Hi-Fi i stała się motorem napędowym kolejnych projektów.
W tej chwili Leema to kompletna oferta sprzętu audio, wielokrotnie nagradzana przez uznane magazyny świata Hi-Fi i Hi-End. Obok Naima i Linna trzeci największy producent sprzętu audio na rynku brytyjskim.
Davone Audio - produkty tej duńskiej marki to unikalne połączenie designu i wyrafinowanego dźwięku. Łukowy kształt obudowy wyróżnia kolumny Davone pod względem estetyki, ale także doskonale tłumi wibracje, które powstają w klasycznych, prostopadłościennych obudowach.
Obudowa kolumny to także unikalna, 16-to warstwowa kompozycja, która skutecznie rozprasza energię.
Bauer Audio - firma założona przez Willibalda Bauera – jest owocem jego pasji do analogowego brzmienia. Konstruktor interesował się gramofonami już od lat młodzieńczych, a w 1999 roku skonstruował pierwszą ewolucję dps'a, którego nazwa pochodzi od niemieckiego słowa gramofon - der Plattenspieler.
Czerpiąc z designu Linn LP12  i produktów Well Tempered Lab, stworzył konstrukcję o minimalistycznej formie i doskonałym, analogowym  brzmieniu. Obecnie w ofercie firmy znajduje się jeden produkt, w dwóch wersjach - dps2 i dps3.


Poniżej wykaz wszystkich prezentowanych urządzeń:
- źródła: CD Leema Antila II, gramofon dps 2,
- wzmacniacz tranzystorowy: Leema Tucana II,
- elektronika lampowa: przedwzmacniacz Manley Neo-classic 300B preamp,   monobloki Manley Snapper, przedwzmacniacz gramofonowy  Steelhead Manleya,
- zestawy głośnikowe: Davone Ray, Davone Grande,
- kable głośnikowe i interkonekty: Leema Linx(Chord),
- kable zasilające i filtr sieciowy: Chang Ligtspeed.
    Zapraszam bardzo serdecznie, koniecznie weźcie Państwo ze sobą swoje ulubione płyt cyfrowe i analogowe, wstęp wolny!


Autor projektu Piotr Guzek


 
CZWARTE SPOTKANIE

Czwarta prezentacja z cyklu ‘AUDIOFIL”
 
Piotr Guzek IMPRESARIAT zaprasza serdecznie na czwarta już w tym roku prezentację domowej aparatury audio z cyklu „AUDIOFIL”. Odbędzie się ona w drugi czerwcowy weekend w dniach 8 – 9. 06.2013 r., w Radisson Blu Hotel, ul. Purkyniego 10, 50-156 Wrocław, w Sali Konferencyjnej „Akademia”, na pierwszym piętrze, w godzinach 12.00 – 20.00. Wstęp wolny!

Jej gospodarzami będą: polsko - czeska firma VOiCE z Cieszyna. Dystrybutor tak znanych marek jak: PRO–JECT, SONUS FABER, PRIMARE, MAGELLAN, TRIALNGLE, CARDAS, SUMIKO, BAT, oraz wrocławski Salon Audio – Video „FUSIC”.
Cieszę się  bardzo, że już po raz trzeci raz w tym roku, głównym bohaterem kolejnego naszego spotkania będą gramofony analogowe, tym razem firmy Pro– Ject. Ta austriacka marka należy do największych  producentów gramofonów analogowych na świecie.  Produkcja przebiega w mieście Litowel (Czechy) dystrybucja na cały świat jest organizowana z Wiednia. Pod względem produkowanych modeli jest PJ absolutnym  Nr 1, uznanie zdobywa nawet w krajach, w których analog zdominowały dużo droższe marki. Filozofią firmy jest wyprodukowanie jakościowego produktu w  przystępnej cenie – High End For Low Price.
Produkty są pozytywnie ocenianie w prasie fachowej, często wygrywają testy porównawcze.  Nie raz uzyskały rekomendacje „Best buy”.
Zaprezentowane zostaną dwa gramofony:   najdroższy model firmy - Signature z wkładką Cardas  i znacznie tańszy -  6-Perspex z wkładką Sumiko BlackBird.
Signature jest bezkompromisowym gramofonem klasy high end, którą producent celebruje 20 lecie marki Pro-Ject Audio Systems. Koncept łączy konstrukcję ''mass-loaded'' z subchasis. Magnetyczne nóżki idealnie amortyzują chasisi od drgań stolika/ półki. Sub-chasis umieszczony jest na poduszkach z sorbotanu oraz talerz wykorzystujący poduszkę magnetyczną powodują, że gramofon jest absolutnie cichy. Dwa silniki poprzez koło zamachowe napędzają maswny talerz. Nowe ramię unipivot jest w całości konstrukcją PJ. Dzięki szerokiej gamie możliwych ustawień oraz wyborze odpowiedniej przeciwwagi można gramofon uzbroić w prawie każdą wkładkę.
6-PerspeX jest następcą legendarnego modelu Perspective I/II. Gramofon cechują dwie zastosowane nowości technologiczne. Pierwszą jest zawieszenie subchasis (materiał Corian) na trzech magnesach, które zastąpiły wcześniej używane sprężyny. Drugim ważnym elementem jest nowe ramię produkcji Pro-Jecta model 9cc Evolution. Ramię jest wyprodukowane z jednego elementu włókna węglowego, nowa konstrukcja części zawieszenia ramienia w łożyskach oraz przeciwwaga z absorberem Sorbotanowym idalnie eliminują niepożądane rezonanse. Talerz gramofonu konstrukcji ''sandwich'' o masie 2kg posiada 4mm grubą warstwę winylu oraz nakręcany docisk płyty. Całość przykryta jest akrylową pokrywą.
Obok źródeł analogowych w prezentacji użyte będą także źródła cyfrowe: odtwarzacz cd oraz odtwarzacz plików. A zatem będzie to kolejna ciekawa konfrontacja analogu z cyfrą.
Poniżej dokładny wykaz wszystkich urządzeń tworzących dwa prezentowane systemy.
System I:
- gramofon PJ Signature z wkładką Cardas, 
- przedwzmacniacz gramofonowy PJ Phono Box RS
- przetwornik Primare DAC 30,
- odtwarzacz CD Primare CD32,
- przedwzmacniacz liniowy Pre32,
- końcówki mocy 2 x Primare  A34.2,
- kolumny Triangle Signature Delta
- okablowanie Cardas Audio, seria Clear.

System II;
- Stream Box RS,
- Tube Box  DS.,
- Amp Box RS,
- kolumny Triangle Antal LE czarne,
- gramofon 6-Perspex z wkładką Sumiko BlackBird.

Ekspozycja nie grająca:
- 2Xperience Classic ( gramofon),
- RPM 10.1 ( gramofon),
- RPM 1.3 ( gramofon )
- Head Box, Phono Box.

Po za tym będą dostępne do sprzedaży akcesoria: myjki do płyt, szczotki, dociski, paski .... oraz parę tytułów LP 180g.

Zatem przed nami kolejna szalenie atrakcyjna prezentacja. Przynieście Państwo swoje ulubione nagrania na różnych nośnikach. Serdecznie zapraszam!
 
Piotr Guzek
 

 
TRZECIE SPOTKANIE

„AUDIOFIL”
4-5 maja, w godzinach 12.00 - 20.00, Radisson Blu Hotel,
ul. Purkyniego 10, 50-156 Wrocław,
Sala Konferencyjna „Akademia”, I piętro,
wstęp wolny!


Zapraszam bardzo serdecznie na trzecią tegoroczną prezentacje sprzętu audio. Tym razem gospodarzami będą: Gfmod Audio Research i Audio Fonica.

Gfmod Audio Research z Częstochowy to specjalistyczny sklep internetowy i dystrybutor firm: Beresford - UK, Burson Audio - Australia, Calyx Audio - Korea, Entreq - Szwecja, M2Tech - Włochy, Musika - Japonia, Tent Labs - Holandia, Wireworld - USA, Sonus Oliva - Polska, Paul Professional Audio Studio – Tajwan. Niszowych manufaktur, które łączą ręczne rzemiosło, pasję, wizję oraz wiedzę konstruktorów i inżynierów w wybitne dzieła sztuki audio. By móc odtwarzać maestrię i sztukę muzyków niezbędny jest również sprzęt, który sam jest dziełem sztuki. To owoce miłości do muzyki, tysięcy godzin odsłuchów i eksperymentów, ręcznie składane i zamknięte w obudowach.
 GFmod Audio Research specjalizuje się przede wszystkim w systemach PC-Audio klasy hi-fi i hi-end oraz innych opartych o zewnętrzne przetworniki cyfrowo-analogowe ( DAC ) oraz wysokiej klasy systemach słuchawkowych, a także w indywidualnym strojeniu i tuningu komponentów.

Audio Fonica z Łodzi to ekskluzywna marka produktów audio skierowana do najbardziej wymagających odbiorców. Najwyższa jakość wykonania, ekskluzywna oprawa, zaawansowana technologia połączona z drobiazgową precyzją wykonania - to cechy które sprawiają, że nasze produkty zajmują pierwsze miejsce w kategorii sprzętu luksusowego.
Wszystkie elementy gramofonów są wykonane ręcznie w manufakturze w Łodzi.
Nasze produkty są montowane z ręcznie polerowanych i wyselekcjonowanych elementów. Nasza oferta łączy w sobie klasykę wzornictwa z najnowszymi trendami w światowym designie. Asortyment Fonica projektują wykwalifikowani i doświadczeni inżynierowie, których pasją jest muzyka.
 
Gfmod Audio Research zaprezentuje dwa systemy. Oba w całości okablowane szwedzkimi kablami firmy Entreq oraz oparte o kolumny Harpia Acoustic ze wzmocnieniem firmy Calyx.
Pierwszy to zestaw oparty o najlepsze rozwiązania jeśli chodzi o PC-Audio. Topowy kabel USB Entreq Apollo łączyć będzie usprawniony interface asynchroniczny M2Tech HiFace Evo GFmod w komplecie z dedykowanym zasilaczem Evo Supply. Sekcję transportu cyfrowego wspomagać będzie precyzyjny zegar M2Tech Evo Clock.  Tak przygotowany sygnał dopiero trafi przez kabel Entreq Apollo BNC na przetwornik. A będą to naprzemiennie dwa szczytowe modele producentów z Korei i Włoch - Calyx FEMTO i M2Tech Vaughan.
Pierwszy z nich, w ciągu roku po premierze zebrał pokaźną liczbę nagród, wyróżnień i entuzjastycznych recenzji w różnych zakątkach świata, również
i w Polsce. Jest pierwszym DACiem wyposażonym w dwa niezależne zegary o dokładności rzędu 500 femtosekund, czyli pół pikosekundy.
Mniej znany Vaughan to konstrukcja niedużej włoskiej firmy specjalizującej się stricte PC-Audio. Pięć lat temu przyczynili się do zrewolucjonizowania tego raczkującego segmentu audio, wprowadzając na rynek pierwszy niezależny asynchroniczny interface USB, buforowany i izolowany transformatorowo stopień wyjściowy sygnału cyfrowego. M2Tech HiFace zdolny był przyjmować dane 24bitowe z próbkowaniem 192kHz. Ich kolejny krok milowy w dziedzinie PC-Audio, DAC Young wprowadził po raz pierwszy obsługę przez interface USB plików 32 bitowych 384kHz (DXD), co wymagało całkowicie nowego podejścia do tematu. Od napisania własnych sterowników, przez zbudowaną od podstaw sekcję USB, po autorskie rozwiązanie filtracji cyfrowej, ponieważ nie ma żadnego gotowego układu zdolnego pracować na częstotliwościach wyższych niż 192kHz. Również układ zasilania stawiał zupełnie nowe wyzwania, aby zapewnić niezakłóconą pracę na tak wysokich częstotliwościach.
Na bazie doświadczeń DACa Young, M2Tech wypuścił swój szczytowy przetwornik Vaughan.
Z przetworników sygnał analogowy trafi do wzmacniacza Calyx CTI. Kable będą to Entreq Challenger RCA, drugi od góry model tego producenta.
Calyx CTI to wzmacniacz w klasie D wzbudzający ostatnio wiele kontrowersji. Wydajny 2x200W, będący w stanie wysterować kolumny schodzące nawet do 1 Ohma, przy ekstremalnie wysokim współczynniku tłumienia 4000, gdzie bardzo dobre konstrukcje tranzystorowe osiągają współczynnik damping factor 200. Przekłada się to na idealną kontrolę membran kolumny. Przez ich sprawne rozpędzanie, ale i wyhamowywanie. Drastycznie redukując bezwładność membran i wynikające z tego zniekształcenia.
Calyx CTI zasilany będzie drugim najwyższym modelem kabla zasilającego -  Entreq Power Challenger. Kontrowersji dodawać może fakt, że kabel ten jest droższy niż sam wzmacniacz, ale to niepozorne urządzenie Calyxa właśnie najlepiej czuje się w tak znamienitym towarzystwie.
Kabel głośnikowe to również Entreq z serii Challenger.
Za przygotowanie czystego zasilania dla systemu audio odpowiadać będzie   kondycjoner pasywny Entreq Powerus Challenger wraz z osobnym urządzeniem filtrującym Entreq Cleanus.
Cały ten zastęp urządzeń wprawiać będzie w ruch pokazane po raz pierwszy, nowe kolumny Harpia Monk.

Oprócz dźwięku ze źródeł cyfrowych, będziemy mogli posłuchać muzyki z płyt winylowych. Po raz pierwszy we Wrocławiu zaprezentowane zostaną gramofony krajowego producenta Audio Fonici z Łodzi. Będziemy mogli posłuchać nagrań z topowych modeli F801 i F900 VIOLIN.
Oba modele to unikalne konstrukcje skierowane do bardzo wymagających audiofili.
W obu zastosowane ramiona renomowanej firmy SME.
W F801 podstawą konstrukcji stanowi wysokiej jakości granit, który stanowi o podstawie nie przenoszenia drgań z otoczenia. Środek ciężkości talerza opuszczony jest bardzo nisko, co eliminuje drgania w płaszczyźnie poziomej. System trzech mosiężnych kolców umożliwia doskonałą izolację od podłoża.
W F900 zastosowane są rozwiązania i idea jak przyświecała przy tworzeniu znanego już modelu F600. Dobrze znane łożysko, zastosowanie takich materiałów jak dwutlenek cyrkonu w łożyskowaniu talerza, całkowicie odseparowany zespół napędowy, wysokiej jakości gniazda, ten sam sprawdzony i doskonały procesor taktowany rezonatorem kwarcowym zapewniający stabilność obrotów powodują, że każdy audiofil będzie zachwycony jakością dźwięku odtwarzanego z jego ulubionych płyt. Wysoką jakość dźwięku gwarantuje również wysokiej jakości ramię stosowane w tym modelu - SME M2-9. Identyczne jak w naszym mistrzowskim modelu F801.

Zatem przed nami kolejna, trzecia w tym roku, szalenie atrakcyjna prezentacja.

Serdecznie zapraszam! 

DRUGIE SPOTKANIE


Z ogromną przyjemnością zapraszam Państwa na drugą w tym roku prezentacji z cyklu „AUDIOFIL”. Odbędzie się ona w dniach 20 – 21 kwietnia, w Hotelu Radisson Blu Wrocław ul. Purkyniego 10, w Sali Konferencyjnej „Akademia”, w godzinach 12.00 20.00.
Na pokazie będzie można posłuchać kompletnego systemu Reimyo, składającego się z transportu CDT-777, przetwornika cyfrowo-analogowego DAP-999EX, przedwzmacniacza CAT-777 MK2 oraz najnowszej, pierwszej w historii firmy tranzystorowej końcówki mocy KAP-777.
Konstruktorzy KAT-777 po kilku latach pracy i setkach godzin odsłuchów postanowili wreszcie zaprezentować swoje dzieło. Punktem odniesienia była dla nich konstrukcja jednego z najlepszych wzmacniaczy lampowych na świecie pracującego na lampie 300B wzmacniacza Reimyo PAT-777.
Kolumny będą równie niezwykłe jak elektronika. To Bravo! Consequence+ opracowane przez właściciela marki Reimyo. Całość będzie okablowana przewodami firmy Harmonix, będących efektem ponad 30 letnich badań inżynierów z Japonii.
Elektronika Reimyo zostanie zaprezentowana na wyśmienitych stolikach Royal Stage RS-15ANV firmy Harmonix.
W czasie naszego spotkania można będzie posłuchać także wielu konstrukcji fińskiego Amphiona, producenta wyjątkowo ciekawych i pięknych kolumn.
Począwszy od 1998 roku Amphion projektuje i buduje kolumny niewrażliwe na problemy akustyczne pomieszczeń, w których grają. Innowacyjne falowody i kontrolowana dyspersja pozwalają usłyszeć więcej muzyki, a mniej wpływu pokoju na jej reprodukcję.
 
Kolejna marka, którą mamy zaszczyt Państwu zaprezentować to norweski HEGEL.
Rozwiązania wykorzystywane w urządzeniach marki Hegel rzadko potyka się w urządzeniach audio innych producentów. Opatentowane audiofilskie moduły HEGEL SoundEngine są wytwarzane i testowane w Norwegii. Stosowane rozwiązania opierają się o wyniki najnowszych badań naukowych z zakresu m.in.: technik transmisji sygnału, telekomunikacji, półprzewodników czy sygnałów wysokiej częstotliwości.
To właśnie żmudne badania stanowią sekret niezwykłego dźwięku, który wyróżnia urządzenia HEGLA. Zaprezentujemy wzmacniacze stereofoniczne tego producenta   H70, H100, H300 oraz system dzielony składający się z przedwzmacniacza P20 oraz wzmacniacza mocy H20. W roli źródła posłuży najnowsze opracowanie firmy przetwornik C/A USB DAC HD 25.
We współpracy z firmą Audiomagic z Warszawy zdecydowaliśmy się także zaprezentować Państwu kilka nowocześnie zaprojektowanych systemów PC Audio,
Powstała w 2005 r. kalifornijska firma Nu Force jest światowym liderem w produkcji wzmacniaczy cyfrowych, przetworników C/A i sprzętu przenośnego.
Według nas urządzenia tej marki tworzą niezwykle ciekawe zestawienie z  kolumnami fińskiego Amphiona.
Dowodem na to jest także fakt, że bardzo wielu audiofili i entuzjastów dobrego dźwięku na całym świecie wybiera dokładnie takie rozwiązanie.
Dzięki swoim miniaturowym wymiarom systemy te mogą stanąć wszędzie tam gdzie nie ma za dużo miejsca. W naszym biurze, sypialni, kuchni czy przy naszym domowym komputerze.
 
Gradient Helsinki to kolejny krok na naszej drodze do doskonałości. Powstanie tego projektu było możliwe wyłącznie dzięki nieszablonowemu sposobowi myślenia fińskich inżynierów. To konstrukcja wykraczająca poza konwencjonalne sposoby budowy kolumn głośnikowych, a klasa jej brzmienia tylko w bardzo niewielkim stopniu zależy od pomieszczenia, w którym gra.
Gradient Helsinki zaprojektowano tak, by pięknie brzmiały w każdym otoczeniu – czy to w domowym pokoju, czy w barze, czy w hotelowym lobby.
 
Gospodarzami tej drugiej, tegorocznej prezentacji będą następujące firmy:
Moje Audio, Fusic, Harmony of Sound, Audiomagic, Premium Sound.
Serdecznie zapraszamy, wstęp wolny!
 
 

 
Tegoroczny cykl prezentacji domowej aparatury audio „AUDIOFIL”
 
Zapraszam bardzo serdecznie na tegoroczny cykl prezentacji, które odbywać się będą w nowym miejscu – w Hotele Radisson Blue – Wrocław ul. Purkyniego 10. To jest  hotel znajdujący się w samym centrum Wrocławia. Atuty tego miejsca, to przede wszystkim wygodny dojazd z różnych stron naszego miasta, spory nieodpłatny parking przed budynkiem ASP (w soboty i niedziele nie powinno być problemu ze znalezieniem wolnego miejsca).
Podobnie jak w ubiegłym roku, odbędzie się pięć dwudniowych weekendowych prezentacji w następujących terminach:
09-10.03.2013
20-21.04.2013
04-05.05.2013
08-09.06.2013
05-06.10.2013
Wszystkie w sali konferencyjnej „Akademia”, znajdującej się na I piętrze, w godzinach 12.00 – 20.00. Sala ma powierzchnię około 80 m² i co szalenie ważne jest dla odsłuchu, nie ma podwieszanego sufitu. Może tym razem unikniemy przykrych wibracji kratek wentylacyjnych, które pojawiały się przy niskich częstotliwościach? W poprzednim miejscu, w sali „Berlin – Warszawa” Hotelu „Sofitel”, próbowaliśmy z tym zjawiskiem walczyć, niestety bezskutecznie. Nie pomagało wkładanie foliowych worków w kratki wentylacyjne.
Podobnie jak w poprzednich latach, na wszystkie spotkania! wstęp jest nieodpłatny!
Tegoroczny program poszczególnych prezentacji zapowiada się szalenie interesująco. Wiele uwagi poświęcimy gramofonom analogowym. Płyty winylowe odtwarzane będą z gramofonów  takich firm jak: Transrotor, Pro-Ject, Fonica. Po raz pierwszy w kraju zaprezentowana zostanie pełna oferta - cztery modele gramofonów, nowego polskiego producenta z Łodzi, nowej Fonici.
Obok tradycyjnych znakomitych odtwarzaczy cd firm: Ayon, Hegel, Wadia, muzyka cyfrowa odtwarzana będzie z odtwarzaczy pików tych producentów. Ten nowy nośnik staje się  obecnie coraz bardziej popularny. Będzie zatem znakomita okazja do poznania, porównania wielu programów do zgrywania/rapowania  i odtwarzania płyt.
Jedno ze spotkań poświęcimy w całości na porównanie tak modnych obecnie, nowoczesnych DAC-ów, odtwarzaczy strumieniowych sieciowych. Jednym z bohaterów tego spotkania będzie Xonar Essence One – urządzenie potentata komputerowego, firmy Asus. Zaprezentujemy je w dwóch wersjach, fabrycznej i zmodyfikowanej – z wymienionymi wzmacniaczami operacyjnymi.
Źródła analogowe i cyfrowe prezentowane będą w starannie dobranych aplikacjach lampowych, tranzystorowych z dobrze dobranymi systemami głośnikowymi.
Gospodarzem pierwszej prezentacji będzie wrocławska „Strefa Dźwięku. Zagrają dwa systemy;
 SYSTEM I:
1. Gramofon Transrotor Apollon (lub Crescendo)
2. Przedwzmacniacz phono – Phasemation (japońska manufaktura)
3. Octave HP-500- przedwzmacniacz liniowy
4. Octave MRE-220- końcówki mocy
5. Kolumny Dynaudio Confidence C4 Signature
6. Odtwarzacz  CD Ayon CD-3s
7. Odtwarzacz plików Ayon NW-T
8. Okablowanie SILTECH
9. Stolik Base 6

SYSTEM II:
1. Odtwarzacz  CD Ayon CD-5s
2. Wzmacniacz Ayon Crossfire III
3. Gramofon Transrotor ZET 3
4. Przedwzmacniacz phono – Phasemation
5. Kolumny Avantgarde Acoustic Duo Grosso
6. Okablowanie Vovox, Acrolink, Acoustic Revive (akcesoria)
7. Stolik Base 6     

Nie pozostaje mi zatem nic innego jak jeszcze raz serdecznie zaprosić Państwa na wszystkie prezentacje. Zachęcam bardzo gorąco do przynoszenia własnych nagrań (płyt winylowych, cd, dobrej jakości plików). Liczę na wiele wspaniałych wrażeń odsłuchowych!
O  dokładnym programie poszczególnych spotkań dowiecie się Państwo przede wszystkim na:
www.piotrguzekimpresariat.pl,
www.klubaudiostereo.pl,
www.pik.pl,
audycji, a także strony internetowej: www.radioluz.pl,
ze stron internetowych poszczególnych wystawców:
www.strefadzwieku.pl,
www.mojeaudio.pl,
www.fusic.pl,
www.voice,com.pl,
www.fonicamisic.com,
www.wallaudio.de
 
                                          Serdecznie zapraszam!